Підтверджені випадки COVID-19 на 06.07.2020:

49 043

В Україні
(1262 померли, 21703 одужали)

681

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Топ-7. Через що помирають мешканці Донеччини (огляд статистики за січень)


image
Фото: з відкритих джерел

Впродовж січня 2020 року в Донецькій області померли з різних причин 3 тисяч 629 людей. Тож, які причини смертності найпоширеніші та що робити, щоб запобігти таким хворобам, читайте в матеріалі.

 

В січні 2020 року на Донеччині померло в три рази більше людей, ніж народилося. Більшість смертей були природніми. Про це повідомляє управління статистики Донецької області.

Частіше за все мешканці Донеччини помирали через хвороби пов’язані з серцем — 2377 смертей. 8 з них — через надмірне вживання алкоголю.

На другому місці — рак. В січні померли 487 хворих з таким діагнозом.

Через різні хвороби травлення за цей же період померли 164 людини. Серед них і гастрит, панкреатит, цироз печінки тощо. У 42 людей, які померли в січні, причиною смерті визначили грип та пневмонію. 

Топ-7. Через що помирають мешканці Донеччини (огляд статистики за січень)

Також,  21 людина померла від ВІЛ, ще 22 — через туберкульоз.

176 смертей в області зафіксували з інших причин не пов’язаних з проблемами здоров’я: аварії, самогубства, вбивства, нещасні випадки тощо.

В коментарі Вільному радіо очільниця “Центру первинної медичної допомоги м. Бахмут” розповідає, що всі перераховані хвороби можна попередити ще на ранній стадії. Для цього потрібно спостерігатись у лікаря.

“Для того, щоб не розвилась хвороба, її треба попередити і профілактувати: вести  здоровий образ життя, правильно харчуватись, боротися з гіпертонією. А медикаментозну терапію та інше обов’язково робити під контролем лікаря”, — каже Світлана Шабаліна.

Вона зазначає, що в лікарнях є все необхідне обладнання і тести, які зможуть виявити проблеми зі здоров’ям. Для тих, хто вже підписав декларацію з лікарем — це буде безкоштовно.

“Безкоштовно можна зробити кардіограму, з обстежень. Вимірити артеріальний тиск, виявити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, здати аналіз крові загальний, на холестерин і цукор. Це те, що  безкоштовно. Крім того є експрес-тести на розвиток інфаркту, це тропоніновий тест. Є в нас тести на ВІЛ і гепатити В і С. Це те, що ми можемо запропонувати пацієнту в кабінеті у сімейного лікаря”, — зазначає Світлана Шабаліна.

Однак, через карантин, планові безкоштовні тести здати поки не можна. В разі потреби необхідно звернутись до свого сімейного лікаря через реєстратуру або якщо у вас є його номер.

Зазначимо, Вільне радіо робило інтерв’ю з гастроентерологом з Бахмута Яном Песеним про те, чи можна лікуватися від гастриту самому з інтернету. Про це чи інші поради ви можете прочитати за посиланням.

Крім того, ми також писали 4 прочини, чому необхідно здати тест на ВІЛ та чому це важливо.

Також, ви можете прочитати монолог бахмутянки Ангеліни Шостак, яка успішно подолала рак 3-б стадії

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: