Підтримати
Зображення до посту “Торецьквугілля”  досі не облаштували укриття на 270 людей, тож ними небезпечно користуватися: як їх покарали через суд
Фото: Вільне радіо

На балансі ДП “Торецьквугілля” перебувають два укриття, в яких люди мали б ховатися від обстрілів. Однак підприємство не підготувало їх, тож на безпеку там люди розраховувати не можуть. Через це ДСНС подали на підприємство до суду.

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з Єдиного реєстру судових рішень. 

В укритті “Торецьквугілля” не підготували приміщення, немає ліків та засобів зв’язку

Як йдеться у матеріалах справи, укриття на 270 людей розташовані  у Торецьку, за адресою вул. Грушевського, 41. Ще у 2021-му працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій виявили: ці приміщення не пристосовані до використання. Зокрема, не було ліків, засобів зв’язку та захисту, а маломобільні люди не могли туди потрапити. Також були проблеми із комунікаціями та протипожежною безпекою. 

За приписом ДСНС, підприємство мало б усунути всі ці порушення до 1 червня 2022 року. Однак зробили не все —  в укриттях “Торецьквугілля” і досі немає систем внутрішнього протипожежного водопостачання, пожежної автоматики, сигналізації тощо. 

Тепер підготувати укриття працівників “Торецьквугілля” зобов’язав суд, за позовом ДСНС. У рішенні зазначено, що на підприємстві працюють 697 людей, які мали б користуватися укриттям та не можуть розраховувати там на безпеку. Окрім цього, під час дії воєнного стану ховатися там можуть й інші містяни. 

Постанова має набрати чинності у середині квітня, до цього “Торецьквугілля” ще може подати апеляцію. Про відповідальність підприємства за непридатні укриття під час повномасштабної війни у судовому рішенні не йдеться. 

Влада громади повідомляла, що укриття по Грушевського, 41 готове ще станом на початок 2022 року 

Журналісти Вільного радіо ще у січні 2022 року дізнавались про наявні укриття в Торецьку та громаді. Тоді нам на запит відповіли: готові 30 приміщень. В переліку було і сховище, яке, як тепер з’ясувалось, досі не облаштоване — на території “Торецьквугілля”. Того ж підприємства, на територію якого у червні 2022 року прилітали ракети. Тоді виявились заблокованими під землею кілька шахтарів. Їх вдалося врятувати після того, як загасили пожежу.

Торецьку громаду ще влітку 2022-го майже не обстрілювали. Станом на травень не було загиблих та поранених серед цивільних. Та вже цієї весни громада не вважається спокійною. Наприклад, 25 березня загинули 2 людей (чоловік та жінка). 1 квітня в громаді було троє поранених, а також росіяни влучили в Будинок культури, школу, адмінбудівлю та ЦНАП. А четвертого квітня окупанти накрили Торецьк “Градами”, зруйнували 5 приватних будинків, а один житель міста постраждав. 

Зазначимо, з Торецької громади триває евакуація. В Донецькій військовій обласній адміністрації включили місцеві населені пункти до потенційного переліку для примусової евакуації

Тих, хто виїхав, готові підтримувати. У Торецьку почали збір даних про людей, які виїхали з громади у більш безпечні регіони. В електронному вигляді охочим пропонують заповнити анкету, в якій потрібно розповісти про свої потреби. Зокрема, можна попросити про продуктову, гігієнічну, медичну, юридичну та психологічну допомогу.


Завантажити ще...