Торгувати землею зможуть лише громадяни України та українські компанії, – президент


image
Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до чинного законопроекту про обіг земель сільгосппризначення будуть внесені правки. Відповідно до них, купувати і продавати землю зможуть лише громадяни України та компанії, засновані українцями.

 

Про це голова держави заявив у відеозверненні до українців, у якому роз’яснив суть змін у проекті закону.

За його словами, на сьогоднішній день громадяни України позбавлені права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

Президент наголосив, що подібна практика розповсюджена у країнах, де людей обмежують у правах. Серед таких країн – Північна Корея, Венесуела і Конго.

Разом з тим, у ряді країн, зокрема у сусідніх Польщі та Білорусі, ринок землі існує.

Володимир Зеленський зазначив, що можливість вільно розпоряджатися землями сільгосппризначення відкриває перед українцями нові перспективи.

“Фермери можуть брати кредити під землю, розширювати своє господарство, залучати інвестиції”, – каже президент.

Тому законопроект щодо впровадження прозорого ринку землі в Україні доопрацювали.

“Між першим та другим читанням у чинний проект закону будуть внесені правки, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами”, – пояснив Зеленський.

Голова держави додав, що в оновленому законі буде пункт щодо продажу земель сільгосппризначення громадянам інших держав.

“Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримують право купувати українські земельні ділянки тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі”, – повідомляє Володимир Зеленський.

За його словами, види і механізми цього референдуму будуть розроблені найближчим часом у Верховній раді. 

Нагадаємо, запровадження ринку землі в Україні планується на середину 2020 року. Таку заяву зробив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: