Три депутати Донеччини щомісяця отримують з бюджету близько 20 тис. грн на оренду житла


image
Фото: з відкритих джерел

Більше 40% народних депутатів України заявляють, що живуть в орендованих квартирах та сплачують за них з державного бюджету.

Довідку з відповідними даними оприлюднив Портал відкритих даних Верховної ради.
За статтею 35 Закону “Про статус народного депутата”, народні депутати отримують компенсацію на винаймання житла або оренду готельного номеру за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Щоб не залишити народних депутатів на вулиці, держава щомісяця виділяє таким обранцям по 20 150 гривень. Однак її отримують і ті, хто навіть офіційно задекларував житло в столиці. Так, громадський рух ЧЕСНО підрахував, що 21 нардеп може проживати в своїй квартирі, однак беруть гроші на оренду. Ми ж знайшли ще 22-го такого народного обранця. І відібрали тих, що балатувались в Донецькій області і тепер заявляють, що не мають де жити в столиці.

Так, компенсацію отримують 3 нардепи Донеччини. Вільне Радіо знайшло в деклараціх Наталі Веселової квартиру в столиці загальною площею 73.6 кв. метри. При цьому, вона отримує компенсацію на оренду. Інші нардепи ㅡ Костянтин Матейченко та Дмитро Лубінець ㅡ також отримують гроші, однак в декларації не зазначено, що вони мають майно в Києві. Зазначимо, що, за деклараціями, кожен депутат має щонайменше по декілька квартир та земельних ділянок.

Відтак, якби народні обранці проживали у власних столичних помешканнях, бюджет країни міг би зекономити щонайменше 443 тисячі гривень на місяць. А це більше 5 млн гривень на рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: