Три старовинні будівлі Слов’янська можуть стати пам’ятками архітектури державного значення

Наталя Жукова
2020-01-28 15:10

image
Фото: Wikimapia

Одразу три історичних будівлі Слов’янська найближчим часом планують додати в Державний реєстр нерухомих пам’яток культури національного значення. Документи на них вже затвердили на обласному рівні, і тепер мають розглянути в Міністерстві культури України. 

 Про це Вільному радіо повідомив доцент Донецької національної академії будівництва та архітектури Олексій Губанов. 

“Це конторський будинок товариства керамічних виробів Дзевульський і Лянге  — там дві будівлі, і комплекс цих будівель, побудованих 1900-го року пропонується до внесення. Також поховальна каплиця на старому міському цвинтарі  — вважається, що це родова каплиця Залеських” — розповів Олексій Губанов. 

Каплиця Залеських у Слов'янську
Каплиця Залеських у Слов’янську, фото Wikimapia

 

ArtemKo
Конторський будинок товариства керамічних виробів Дзевульський і Лянге, фото sloviansk.in.ua

Як розповідають краєзнавці, керамічна плитка та цегла заводу Дзевульського та Лянге століття тому мала попит не тільки в країні, але й за кордоном. Місцеві активісти на чолі з Олексієм Юковим розчистили територію старого кладовища у Слов’янську. Тепер вони розчищають склеп під рештками каплиці. 

Третій об’єкт, який пропонують зробити пам’яткою архітектури державного значення, —  це старовинна будівля громадського зібрання в центрі Слов’янська — в ній раніше знаходився палац культури. Цей зразок українського модерну  знаходиться в аварійному стані вже багато років. Будівля належить приватному підприємцю, тому комунальники не мають права вести там будь-які роботи. 

палац культури Слов'янськ
Будівля громадського зібрання (палац культури) в Слов’янську, фото Wikipedia

 Тепер завдання чиновників  — знайти кошти на реставрацію. Скільки це буде коштувати  — ще не визначали. Будівлю колишньої фабрики та напівзруйнованої каплиці тільки приймають на баланс міста. 

 

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: