Ми в Соціальних мережах

33-річного донеччанина Григорія Сінченка, який тричі потрапляв у полон на ТОТ Донеччини, депортували до Росії. Чоловіка утримують в одному з російських СІЗО у Таганрозі.

 

 

Про це пише видання “Настоящее время” з покликанням на слова мами полоненого Сінченка Тетяни Гулевської. 

“Мого сина піддавали жорстоким тортурам, він отримав розрив легені, переломи ребер, його били струмом, душили, імітували розстріл, змусивши його обмовити себе. Його звинувачують у шпигунстві, але він не мав жодних секретних відомостей. Скоро мав відбутися останній суд, але раптом сина вивезли в Таганрог”, — розповіла жінка. 

За інформацією Тетяни, нині 33-річного Григорія Сінченка утримують у Таганрозькому СІЗО №2 у Росії. Звідти, за словами жінки, “обвинуваченого” Сінченка вирішили під’єднати до засідання по відеозв’язку. 

На суді адвокат запитав, чому в нього побите обличчя. Сінченко, за словами матері, встиг сказати, що його б’ють співробітники ізолятора і він не знає, у якому місті перебуває. Відразу після цього зв’язок буцімто обірвався.

Тетяна Гулевська побоюється, що її сина знову утримують в одиночній камері або карцері. 14 серпня адвоката тричі полоненого Григорія не допустили до підзахисного, але передали записку про те, що той нібито відмовився від зустрічі. 

За словами Тетяни, почерк у записці не належить її синові й вона не впевнена, що він живий. 

“Це СІЗО в Таганрозі як таємна в’язниця, туди ні до кого не пускають адвокатів, не приймають передачі, немає можливості листування, звідти постійно чути крики”, — каже жінка. 

Що відомо про тричі полоненого донеччанина Григорія Сінченка

У грудні 2016 року Сінченко потрапив вперше у полон, коли приїхав у Донецьк, аби поновити документи про інвалідність. Тоді російські найманці звинуватили його у роботі на користь України. Чоловіка звільнили під час обміну в грудні 2017 року. 

Експолонений розповідав матері про тортури, в тому числі електрострумом. Згодом він сам повернувся на тимчасово окуповану територію, аби помститися за катування. 27 жовтня Сінченко підірвав станцію “республіканського мобільного оператора “Фенікс” та оприлюднив відео акції. 

31 жовтня 2019 року українця затримали “співробітники МДБ Донецька” та вдруге помістили за ґрати. Наприкінці 2020 року Григорій Сінченко втік звідти, але за місяць його затримали втретє. 

Нагадаємо, у Ростовському суді російська прокуратура запросила від 16 до 24 років колонії для полонених чоловіків та жінок з “Азову”. Серед них є не лише ті, хто на момент повномасштабного вторгнення служили в полку, а й ті, хто покинув службу до 2022 року. Останніх російські окупанти затримували вдома та під час фільтрації. 

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.