Акцію приурочили до дня звільнення від окупантів. Його тут відзначають вперше за 7 років російсько-української війни активісти та військові. Офіційної ж дати повернення прифронтового міста під жовто-блакитні кольори донині немає.
Містяни самі придумали таку акцію та пошили державний прапор розміром 6х10 метрів, який вирішили запустити у бік тимчасово окупованих районів на повітряних кульках. Зібралися неподалік від набережної та пляжу Світлодарська, звідки добре видно і непідконтрольні уряду райони, відомі всій країні як Світлодарська дуга.
“Ми хочемо запустити цей стяг на знак того, що наша територія є вільна. Вільна від примусу, злодійства та бандитизму, які вирують зараз на окупованих територіях. Він полетить на ще не звільнені території. Ми дякуємо Збройним силам та всім залученим силам, що наша територія є територією незалежної держави Україна”, — каже до всіх присутніх співорганізатор, керівник місцевої молодіжної ГО “VPN Zone” Андрій Полухін.
Представник CIMIC (Цивільно-військового співробітництва) Світлодарська зазначив: у Світлодарській громаді нині вперше за понад 7 років російсько-української війни відзначають дату звільнення.
“Те, що ви за своєю ініціативою, без усілякої підтримки організували це — це викликає гордість та віру, що перемога буде за нами. Завдяки таким, як ви, ми зможемо перемогти ворога, який стоїть зовсім недалеко. Це робить нас сильнішими”, — сказав офіцер CIMIC.
Серед тих, хто прийшов подивитись на запуск прапору, були й молодь, і літні люди, й навіть зовсім малюки. Також приїхали люди з Луганського й інших сіл та селищ громади.
“Я, діти, онуки — живемо тут, і у 2014-му тут були, виїжджали на 2 місяці. Для нас це важливо, тому що я дуже чітко пам’ятаю той день, коли у нас піднімали російський прапор. Я бачила з балкона й дуже переживала, повісила на балкон український. Але смертельно хворий чоловік тоді сказав: “Зніми, проблеми будуть”, пішов та зняв. Ми знаємо тих людей, хто знімав український прапор — вони місцеві, тепер їх тут немає, виїхали. У мене навіть сльози сьогодні, важливо це — оці слова, дії”, — розповідає мешканка Світлодарська Євгенія Михайлівна.
Її старший онук зараз навчається в іншій країні, а у листопаді 2014-го написав вірш-звернення до українських військових.
Поки люди згадували події 7-річної давнини, активісти та військові тримали величезний державний прапор. Неподалік наповнювали воднем великі жовті та блакитні кульки, які прикріпили зверху прапора.
Потім пройшли на пляж, де навколо немає дерев. Технічно запустити прапор допоміг краматорський активіст Влад “Борода” Іванов, який наприкінці червня запустив кримсько-татарський прапор у бік анексованого Криму.
“Я вже за 10 днів відслідковував вітер, зараз він дуже слабенький”, — розповідає Вільному радіо активіст.
За його командою люди одномоментно відпустили прапор, і він полетів у небо.
https://www.facebook.com/100004981450207/videos/pcb.1935504296625600/537958484064306
Прапор полетів у бік тимчасово окупованого Вуглегірська. Щоправда, спочатку його хотіли запустити через місцеве водосховище в дещо іншому напрямку. Свої корективи все ж вніс вітер.
Зазначимо, за повідомленням у телеграм-каналі “Типовий Донецьк”, о 13:20 прапор, запущений у Світлодарську, помітили та сфотографували у небі над нині окупованою Розівкою. Це за Вуглегірськом та Єнакієвим, в районі Харцизька.
До речі, прапор шили 5 жінок та 3 хлопців на чолі із Ларисою Шульгіною. Її донька, Марія Тетерук, цього літа склала ЗНО з української на найвищий бал. Інтерв’ю з дівчиною читайте в матеріалі “Перед іспитом я відпочивала”. Як учениці з Донеччини вдалося скласти ЗНО на 200 балів (інтерв’ю)
“Це перший такий досвід. Робили це на своїх домашніх машинках. Треба з’єднати по дві смужки довжиною 10 метрів кожного кольору. Коли бачила запускання прапорів, аж серце калатало. Мені сподобалось, я це робила із задоволенням. Було зворушливо”, — каже Лариса.
Додамо, активісти склали та підписали петицію до органів влади про необхідність встановлення офіційної дати визволення міста від російських найманців.
“Ми, мешканці Світлодарської ТГ, заявляємо про необхідність призначення дати визволення від проросійських терористів. Для затвердження конкретної дати вважаємо за необхідне звернутися до Генштабу ЗСУ, Міноборони та штабу ООС”, — йдеться у заяві.
Також активісти просять владу внести день визволення до програми розвитку культури Світлодарської громади та аналогічних документів.
Читайте також: