Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) планують ліквідувати до кінця поточного тижня у результаті перевірки МОЗ. Повноваження комісії отримають лікарні, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
Про це повідомили у виданні “Суспільне. Новини” з покликанням на пресконференцію міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
Посадовець стверджує, що ще у 2023 році, після рішення Ради національної безпеки та оборони, МОЗ разом з правоохоронцями неодноразово перевіряло справи в МСЕК, зосереджуючись на людях призовного віку.
Зокрема, вони перевірили понад 90 тисяч справ, з яких 19 тисяч — у рамках кримінальних проваджень. Порушення знайшли в понад трьох тисячах справ, і над ними далі працювали, зокрема в кримінальних справах.
Ляшко зазначив, що результати цих перевірок “викликали значний резонанс у суспільстві за останні два тижні”.
Так, за результатами цих перевірок розробили певні зміни та реформи для медико-соціальних експертних комісій. Ці реформи прискоряться після засідання РНБО, а зміни впроваджуватимуться до 1 січня 2025 року.
“Учора вирішили звільнити голову центральної МСЕК та керівників двох науково-дослідних інститутів, які підпорядковані МОЗ у Дніпрі та Вінниці. Також були звільнені двоє працівників МОЗ, які відповідали за цей напрямок. Крім того, до кінця цього тижня ми приймемо рішення Кабміну про ліквідацію Центральної МСЕК”, — каже міністр охорони здоров’я.
Після ліквідації МСЕК їхні повноваження передадуть регіональним лікарням, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
У відомстві запевняють, що це допоможе відстежувати роботу лікарів та історію хвороб пацієнта. Тому у разі розслідування чи оскарження рішення, МОЗ бачитиме вертикаль — хто та на яких етапах припускався помилки.
Крім того, під час розгляду справ людину, за потреби, зможуть викликати на перегляд її інвалідності. Якщо людина не з’явиться — її інвалідність скасують.
Нагадаємо, ліквідація МСЕК — пропозиція Ради національної безпеки та оборони, яку підтримав президент. Таке рішення запропонували після кількох скандалів щодо корупції в установі, яка відповідає за надання статусу інвалідності. Першими перевірятимуть довідки посадовців.