Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) планують ліквідувати до кінця поточного тижня у результаті перевірки МОЗ. Повноваження комісії отримають лікарні, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
Про це повідомили у виданні “Суспільне. Новини” з покликанням на пресконференцію міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
Посадовець стверджує, що ще у 2023 році, після рішення Ради національної безпеки та оборони, МОЗ разом з правоохоронцями неодноразово перевіряло справи в МСЕК, зосереджуючись на людях призовного віку.
Зокрема, вони перевірили понад 90 тисяч справ, з яких 19 тисяч — у рамках кримінальних проваджень. Порушення знайшли в понад трьох тисячах справ, і над ними далі працювали, зокрема в кримінальних справах.
Ляшко зазначив, що результати цих перевірок “викликали значний резонанс у суспільстві за останні два тижні”.
Так, за результатами цих перевірок розробили певні зміни та реформи для медико-соціальних експертних комісій. Ці реформи прискоряться після засідання РНБО, а зміни впроваджуватимуться до 1 січня 2025 року.
“Учора вирішили звільнити голову центральної МСЕК та керівників двох науково-дослідних інститутів, які підпорядковані МОЗ у Дніпрі та Вінниці. Також були звільнені двоє працівників МОЗ, які відповідали за цей напрямок. Крім того, до кінця цього тижня ми приймемо рішення Кабміну про ліквідацію Центральної МСЕК”, — каже міністр охорони здоров’я.
Після ліквідації МСЕК їхні повноваження передадуть регіональним лікарням, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
У відомстві запевняють, що це допоможе відстежувати роботу лікарів та історію хвороб пацієнта. Тому у разі розслідування чи оскарження рішення, МОЗ бачитиме вертикаль — хто та на яких етапах припускався помилки.
Крім того, під час розгляду справ людину, за потреби, зможуть викликати на перегляд її інвалідності. Якщо людина не з’явиться — її інвалідність скасують.
Нагадаємо, ліквідація МСЕК — пропозиція Ради національної безпеки та оборони, яку підтримав президент. Таке рішення запропонували після кількох скандалів щодо корупції в установі, яка відповідає за надання статусу інвалідності. Першими перевірятимуть довідки посадовців.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.