Вступна кампанія-2023 проходитиме без ЗНО. Як і торік, замість нього учні складатимуть мультипредметний тест. Він триватиме 180 хвилин та складатиметься з двох обов’язкових предметів — української мови та математики. Ще один предмет вступники зможуть обрати самі.
Про це повідомили у МОН під час брифінгу 20 січня.
За словами міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, цього року замість ЗНО для абітурієнтів проведуть національний мультипредметний тест (НМТ). За такою ж процедурою перевіряли знання й торік.
Тест проведуть онлайн. Він складатиметься з двох обов’язкових предметів — української мови та математики. Також буде додатковий предмет, який може обрати сам вступник. Це історія України, іноземна мова, фізика, хімія або біологія.
“НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань”, — сказав міністр.
Як зазначають у міністерстві, для складання НМТ в Україні працюватимуть тимчасові екзаменаційні центри. Такі ж центри планують відкрити й в інших європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах. Коли проходитиме мультипредметний тест оголосять пізніше.
У порівнянні з минулим роком у тесті дещо змінять формат деяких завдань.
“В завданнях з історії України застосовуватиметься формат на встановлення хронологічної послідовності. Це доволі важливий специфічний формат для такого предмета, як історія, тому що хронологічна компетенція перевіряється виключно на цьому предметі. Також буде запропоновано низку завдань на вибір кількох правильних відповідей із запропонованих”, — повідомив в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко.
Також цього року збережуться усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій, наголошують у МОН.
Нагадаємо, у Міносвіти хочуть знову скасувати ДПА для учнів 4 і 9 класів. Від державної підсумкової атестації планують звільнити учнів, які закінчать 4 та 9 класи 2023 року. Відповідний наказ вже підготували, але поки що не затвердили.
Читайте також: