Підтримати
зброя
Як задекларувати знайдену зброю, ілюстративне фото: Нацполіція

Цивільні українці, які знайшли зброю, або боєприпаси, мають або здати їх правоохоронцям, або задекларувати та залишити собі. Задекларовану зброю можна залишити у себе до кінця воєнного стану та використовувати для відсічі російської агресії.

 

Правила поводження зі знайденою зброєю зафіксовані у Законі України “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю”. Він вступив в силу 25 листопада.

“Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, що були знайдені цивільними особами та задекларовані відповідно до положень цього Закону, можуть застосовуватися цивільними особами для відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації або інших держав”, — йдеться в законі.

Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, зазначають в Міністерстві внутрішніх справ України.  

Що робити, якщо знайшов зброю чи боєприпаси

Якщо цивільний знайшов вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, її потрібно або здати в поліцію, або задекларувати.  

“Закон вступає в силу і він надає можливість громадянам, які під час повномасштабного вторгнення виявили бажання взяти участь у відсічі агресору, але з будь-яких причин не змогли приєднатися до Сил безпеки та оборони (особи, які проживають в прикордонних територіях, прифронтових територіях) та які здобули чи знайшли зброю, задекларувати таку зброю”, —  розповів Директор департаменту взаємодії з Національною поліцією МВС України Микола Грінцов.

Якщо людина задекларує зброю в поліції,  протягом воєнного стану може залишити її собі. А після завершення воєнного стану не пізніше 90 діб її необхідно здати в поліцію.

Дозвіл на таку зброю за словами Директора департаменту МВС не потрібен, потрібно лише звернутися до найближчого підрозділу поліції, де проведуть перевірку і буде видано відповідний документ, що підтверджує декларування.

Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС

Які документи необхідні для декларування зброї

  • заява;
  • паспорт;
  • ІПН;
  • витяг про місце проживання/реєстрацію
  • фотографія розміром 3,5 на 4,5 см.

Нагадаємо, жителя Дружківки засудили за те, що знайшов боєприпаси та напідпитку погрожував іншому містянину гранатою.


Завантажити ще...