зброя
Як задекларувати знайдену зброю, ілюстративне фото: Нацполіція

Цивільні українці, які знайшли зброю, або боєприпаси, мають або здати їх правоохоронцям, або задекларувати та залишити собі. Задекларовану зброю можна залишити у себе до кінця воєнного стану та використовувати для відсічі російської агресії.

 

Правила поводження зі знайденою зброєю зафіксовані у Законі України “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю”. Він вступив в силу 25 листопада.

“Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, що були знайдені цивільними особами та задекларовані відповідно до положень цього Закону, можуть застосовуватися цивільними особами для відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації або інших держав”, — йдеться в законі.

Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, зазначають в Міністерстві внутрішніх справ України.  

Що робити, якщо знайшов зброю чи боєприпаси

Якщо цивільний знайшов вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, її потрібно або здати в поліцію, або задекларувати.  

“Закон вступає в силу і він надає можливість громадянам, які під час повномасштабного вторгнення виявили бажання взяти участь у відсічі агресору, але з будь-яких причин не змогли приєднатися до Сил безпеки та оборони (особи, які проживають в прикордонних територіях, прифронтових територіях) та які здобули чи знайшли зброю, задекларувати таку зброю”, —  розповів Директор департаменту взаємодії з Національною поліцією МВС України Микола Грінцов.

Якщо людина задекларує зброю в поліції,  протягом воєнного стану може залишити її собі. А після завершення воєнного стану не пізніше 90 діб її необхідно здати в поліцію.

Дозвіл на таку зброю за словами Директора департаменту МВС не потрібен, потрібно лише звернутися до найближчого підрозділу поліції, де проведуть перевірку і буде видано відповідний документ, що підтверджує декларування.

Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС
Як задекларувати зброю, інфографіка: МВС

Які документи необхідні для декларування зброї

  • заява;
  • паспорт;
  • ІПН;
  • витяг про місце проживання/реєстрацію
  • фотографія розміром 3,5 на 4,5 см.

Нагадаємо, жителя Дружківки засудили за те, що знайшов боєприпаси та напідпитку погрожував іншому містянину гранатою.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...