Підтримати
Тихе свято: У школах Бахмутської ОТГ цьогоріч обійдуться без лінійок
Фото з відкритих джерел

До початку нового шкільного року залишилось трохи більше як тиждень. Ми дізнались як відзначатимуть День знань у Бахмутській громаді та як вплине на навчальний процес профілактика коронавірусу.

 

Як розповіла Вільному радіо начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова, спільного сценарію, за яким усі школи святкуватимуть 1 Вересня, немає.

“Кожна школа – це своєрідний організм. В одному закладі навчається 63 дитини, в іншому – 1200. Тому 31 серпня на педагогічній раді буде вирішено й затверджено порядок проведення перших дзвоників та організації освітнього процесу. Кожен заклад продумує в якому форматі святкувати 1 Вересня, але ми рекомендуємо за сприятливих погодних умов врахувати можливість його проведення на відкритому повітрі із забезпеченням усіх протиепідемічних заходів”, – пояснює Наталя Дроздова.

Традиційних лінійок цьогоріч не буде, зазначає начальниця міського відділу освіти. Замість загальних зборів пропонується міні-свято для кожного класу окремо.

“Класні керівники разом з батьками будуть визначати найбільш оптимальну форму проведення цього свята. Ми рекомендуємо школам провести трохи більш масштабні свята у 1 та 11 класах, оскільки для них це перший і останній День знань у школі”, – говорить Наталя Дроздова.

Вона уточнює: такий формат святкування й подальше навчання за партами можливе лише за сприятливої епідситуації в регіоні. Наразі на Донеччині встановлений “зелений” рівень епідемічної безпеки. Якщо ситуація з захворюваністю на COVID-19 погіршиться і в області запровадять “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень, доведеться проводити навчання напівдистанційно або повністю віддалено.

“Ми не виключаємо варіант змішаного навчання за різними технологіями. Якщо це перший клас, то заняття проходитимуть у режимі “перегорнутого навчання”, тобто теоретичний матеріал діти засвоюватимуть вдома, а практичну частину будуть відпрацьовувати у класі. Якщо це молодша ланка, то половина уроків буде на свіжому повітрі або в приміщеннях з великою квадратурою – актових або спортивних залах тощо”, – розповідає посадовиця.

Наталя Дроздова додає, що школи можуть вносити в організацію освітнього процесу свої корективи. Навчальні заклади мають дотримуватись загальних рекомендацій, але педагогічні колективи не позбавляють можливості обирати ті форми навчання, які вони вважають найбільш оптимальними.

За її словами, усі школи бахмутської ОТГ вже забезпечені масками та контейнерами для їхньої утилізації, безконтактними термометрами та антисептиками. На це з бюджету управління освіти Бахмутської міськради пішло близько 250 тис грн.

Читайте також:


Завантажити ще...