У 2019 на шахтах в ОРДЛО загинули 53 шахтарі, — правозахисники

Наталя Жукова
2020-01-29 12:30

image
Фото з відкритих джерел

За минулий рік на вугільних підприємствах т. зв. “ДНР/ЛНР” загинули 29 та 24 шахтарі відповідно. Окрім цього, травми отримали понад 600 шахтарів. 

Про це Вільному радіо повідомила директорка Східної правозахисної групи Віра Ястребова. 

“Ця інформація набута правозахисною організацією через аналітику відкритих джерел інформації в мережі інтернет, а також підкріплена шляхом перевірки цієї інформації через анонімне інтерв’ю, проведене на непідконтрольній території. А також до нас, як до правозахисників, звертаються люди, які потребують допомоги, і в тому числі в одному з випадків нас інформували про таку сумну статистику”, —  розповіла Віра Ястребова. 

Зазначу, Східна правозахисна група відстежує питання порушення прав українців на непідконтрольній території та час від часу інформує про це державні органи.

“Ми розуміємо, що ті органи державної влади, які опікуються цією темою, вони, на жаль, не мають можливості на сьогодні втрутитися в по суті рабську експлуатацію наших людей на непідконтрольних територіях. Крім того, всі надра, які добуті з території України, вони належать українському народу. Окупант  — Російська Федерація — по суті грабує надра української землі, експлуатуючи українських громадян, не забезпечуючи їм належну охорону праці, умови отримання конкурентної заробітної плати, не робить відповідні нарахування до фондів, які б належне пенсійне та соціальне забезпечення у разі такої потреби надавали” —  розповіла адвокатка.   

Нагадаємо, раніше за даними від Східної правозахисної групи відкрили кримінальне провадження щодо підготовки дітей до бойових дій.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: