Підтримати
Поради як вберегтися на льоду
Фото з відкритих джерел

Цієї зими погода дивує нас різкими змінами погоди. На термометрі вранці може бути +10 °C, а ввечері того ж дня температура може впасти до -10 °C. За таких умов прогулянки замерзлими водоймами та підлідна рибалка перетворюються на небезпечне заняття. У цьому матеріалі розповімо, як уберегтися від нещасного випадку на льоду.

 

З початку року на водоймах Донеччини загинули п’ятеро людей, а за такий самий період минулого року – лише одна людина. Про це Вільному радіо розповіла речниця ДСНС у Донецькій області Олександра Кочергіна.

“Це свідчить про те, що громадяни нехтують правилами поведінки, що призводить до трагедій на воді. Зараз досить часто змінюються погодні умови, тому кожен крок на кризі може стати останнім”, – говорить речниця ДСНС.

Останній смертельний випадок на воді стався 3 лютого. Загинув мешканець селища Новоселівка Краматорського району.

Аби зимове дозвілля не завершилося нещасним випадком, треба пам’ятати основні правила поведінки на льоду, зазначає представниця служби надзвичайників. Нагадаємо їх:

  1. Виходити можна лише на кригу не менш як 5-7 см завтовшки. Визначити товщину можна за кольором: безпечний лід має зеленуватий або блакитний відтінок. 
  2. Не можна ходити кригою, товщина якої невідома або на якій немає слідів перебування інших людей. Перевіряти товщину криги, стукаючи по ній ногою – погана ідея.
  3. Виходити на лід можна лише за стійкої морозної погоди. Під час перепадів температури краще утриматись від прогулянок замерзлими водоймами.
  4. Переходити водойму слід у спеціально позначених та обладнаних місцях.
  5. Якщо на водоймі одночасно стоятиме велика група людей, крига може тріснути. Тому під час прогулянки компанією краще триматися подалі один від одного.
  6. Не можна виходити на лід у місцях з’єднання річок, у випадках різного забарвлення криги чи під час сильного перепаду температури.
  7. Найбезпечніше виходити на лід там, де не глибоко, а також у місцях, чистих від снігу.
  8. Тонкою кригою краще за все пересуватися протоптаними доріжками.

Та навіть якщо дотримуватися всіх правил, все одно залишається ризик провалитися під лід.

“У такому випадку варто намагатися триматися на плаву: розкинути руки, спробувати підняти ноги та робити ними рухи, як під час плавання. Треба спробувати скинути чоботи або верхній одяг, який тягне донизу. Слід покликати по допомогу й повернутися обличчям до течії, якщо йдеться про річку. Вибиратися з води треба у тому ж напрямку, звідки ви прийшли. У разі надзвичайної ситуації одразу ж викликайте службу порятунку за номером 101, не варто зволікати”, – каже Олександра Кочергіна.

Нагадаємо, наші журналісти також зробили пам’ятку, яка допоможе вберегтися від травмування на льоду.

Читайте також:


Завантажити ще...