У Донецькій області прогнозують погіршення погодних умов. У цей час вихід на вулицю може призвести до травми. Як не стати жертвою слизької погоди – читайте далі.
Пильнувати на дорогах під час негоди закликають у пресслужбі Бахмутського відділу поліції.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, щороку близько 97,5 тисяч українців ушкоджуються через ожеледицю. Найпоширеніші травми – переломи черепа, хребта й кісток рук і ніг.
Щоб уникнути травматизму на льоду, треба бути уважним та дотримуватись основних правил. Їхній перелік опублікували у Службі надзвичайних ситуацій, а ми доповнили.
Заздалегідь подбайте про своє взуття. Для слизької погоди найкраще підійдуть черевики на рельєфній мікропористій підошві. Якщо такого взуття немає, наклейте на підошви пластир або ізоляційну стрічку. Чоботи на підборах відкладіть для прогулянки сухим асфальтом.
Зверніть увагу на свою ходу. Коли робите крок, наступайте на всю стопу, не піднімайте ноги високо – так ви краще відчуватимете поверхню, якою йдете. Намагайтеся не поспішати, дивіться під ноги. Пересувайтеся, наче лижник – невеликими ковзаючими кроками.
Будьте пильними. Переходити дорогу слід з максимальною увагою та лише на зелене світло. Зважте, що під час ожеледиці гальмівний шлях автомобіля збільшується у 4-5 разів і машина може не встигнути зупинитися. На тротуарі також будьте уважні – бувають випадки, коли авто зносить вбік. Якщо ви очікуєте на громадський транспорт, тримайтеся подалі від краю зупинки, щоб не послизнутися й не потрапити під колеса.
Беріть до уваги рельєф. Намагайтеся обходити місця з похилою поверхнею. Піднімаючись чи спускаючись сходами, ставте на сходинки обидві ноги, а також тримайтеся за поручні. Не наступайте на каналізаційні люки – вони частіше за все вкриті льодом.
Слідкуйте за рівновагою. Спрямовуйте центр тяжіння тіла вперед, наче йдете проти вітру. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість впасти та отримати перелом або струс мозку. За можливості не носіть важкі сумки, аби звільнити руки.
Будьте морально готові впасти. Якими б уважними ви не були, ризик впасти завжди залишається. Тому якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, зігніть ноги в колінах. Це допоможе втриматися на ногах, а якщо все ж впадете, висота буде меншою.
Що робити в разі падіння. Якщо ви послизнулися й уникнути падіння неможливо, постарайтеся згуртуватися та перекотитися – так ви пом’якшите удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках – здоров’я дорожче. Після падіння не поспішайте підвестися: огляньте себе, переконайтеся, що немає травм, попросіть перехожих допомогти вам. Якщо через деякий час ви відчуєте головний біль, нудоту, біль у суглобах, з’являться набряки або сильний біль у місці забиття – терміново зверніться до лікарні.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо також зібрали рекомендації як вберегтися від бурульок. У матеріалі є й поради кому скаржитись, якщо ви або ваше авто постраждали в негоду.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.