Підтримати
Заминированные поля в Долине
Заміновані поля у селі Долина. Ілюстративне фото: Вільне радіо

63-річний чоловік вирішив відвідати озеро поряд з Райгородком і наступив на “міну-пелюстку”. Так дістав поранення руки та ноги. Цього року це вже вдруге у селищі Райгородок та десятий випадок по області, коли міни травмують людей.

 

Деталі про постраждалого та мінно-вибухову небезпеку на Донеччині Вільному радіо розповіла речниця поліції Слов’янська Марія Тюріна.

1 серпня 2023 року у смт Райгородок 63-річний місцевий житель наступив на “міну-пелюстку” та дістав поранень ноги й руки.

“Це озера за межами населеного пункту, чоловік там або купався або рибалив. Це вже другий випадок в цьому населеному пункті цього року”, — уточнює Марія Тюріна.

Селище міського типу довгий час знаходилось в епіцентрі боїв з російськими загарбниками, тому сам населений пункт та територія навколо нього залишаються небезпечними для місцевих жителів.

“Там ще багато не розірваних снарядів та тому подібного. Наразі рекомендовано не відвідувати водойми та не ходити до лісу”, — наголошує речниця поліції.

За пів року 10 жителів Донеччини підірвались на мінах

Загалом з початку 2023 року вже 10 жителів Донецької області підірвались на мінах. Це люди віком від 35 до 64 років, які мешкають у Святогірську, Маяках, Дробишевому, Сидоровому, Райгородку та Ямполю.

Випадки ці стаються з орієнтовно однаковою частотою у лісах та на берегах відкритих водоймищ.

“Якщо брати статистику цього року, то зараз 50/50 (випадків вибухів людей на мінах на берегах водоймищ та лісах, — ред.). Був випадок, коли жіночка у Святогірську кіз на березі річки вигулювала і також на “пелюстку” потрапила. Було ще з одного села, коли молодий хлопчина з тестем йшли до лісу та там на якусь “розтяжку” натрапили”, — наводить приклади Марія Тюріна.

Найбільш небезпечними в області залишається Святогірська та Лиманська громади, які деякий час були під окупацією у 2022 році. Там окупанти залишили після себе не тільки нерозірвані снаряди, а й спеціальні “вибухові пастки”, як, наприклад “розтяжки”.

Тому зараз на Донеччині навіть просто порибалити на березі водоймища може бути небезпечним для життя для здоров’я.

Нагадаємо, за понад рік повномасштабної війни на Донеччині можна зустріти всі види вибухівки. Більше, ніж за рік в регіоні знищили понад 92 тисячі мін та іншої вибухівки, однак через бойові дії в Україні зросла загроза натрапити на вибухонебезпечні предмети. Ми розповідали про те, що робити, якщо ви бачите міну, як допомогти людині, яка постраждала від вибуху та чи скоро можна буде гуляти лісами регіону.

Також постраждалими часто стають діти, адже вибухівка може бути захована у будь-якому місці. Ми зібрали поради, як правильно пояснювати дітям правила мінної безпеки, аби вберегти малечу від ризиків.


Завантажити ще...