Колаборанти. Фото: "Накипіло"
Колаборанти. Ілюстративне фото: "Накипіло"

Торік в Україні зареєстрували понад дві тисячі злочинів, які пов’язані з колабораційною діяльністю. Це на майже 25% менше, ніж правоохоронці фіксували у 2023-му. 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися зі звіту Офісу Генерального прокурора за 2024 рік.

Так, за минулий рік в Україні зафіксували 2 420 злочинів за колабораційну діяльність (ст. 111-1 КК України). З них близько 1,1 тисячі людей  офіційно отримали підозри. 

Водночас у 2023 році правоохоронці фіксували випадки за аналогічною статтею 3 207 разів, з них отримали підозри 1,3 тисячі причетних. 

Загалом показник злочинів за колабораціонізм упродовж минулого року впав на близько 25%. 

Крім того, у звіті за січень-грудень минулого року зазначають такі дані:

  • правоохоронці зареєстрували 365 випадків проступків за колабораційну діяльність, з них 205 офіційно отримали підозри;
  • правоохоронці зареєстрували 2 055 випадків злочинів за колабораційну діяльність, з них 943 офіційно отримали підозри. 

У документі зазначається, що випадків залучення дітей до цих злочинів у 2024-му не фіксували. Однак правоохоронці зареєстрували загалом 44 випадків рецидиву та групового колабораціонізму. 

Нагадаємо, згідно з уточненням від Верховного суду, не кожна співпраця з ворожими військами може кваліфікуватися як колабораціонізм, адже це явище стійко пов’язане зі зв’язками з окупованим територіями.

Водночас за колабораціонізм українців почали судити з початку повномасштабного вторгнення. Раніше такої статті у Кримінальному кодексі не було. Що не дорівнює колабораціонізму — розбиралися журналісти Вільного радіо з адвокатами.


Завантажити ще...