6 червня в Бахмуті депутати міської ради зібрались на позачергове засідання. Інвестиційний банк виділив місту гроші на ремонти та без сесії міськради, продовження їх неможливе.
Інвестиційний банк виділив гроші на проведення подальших ремонтних робіт у школах, дитсадках, гуртожитках та інших об’єктах Бахмута, які фінансуються за кредитні кошти. Для того щоб внести зміни у бюджет міста, 6 червня зібрали позачергову сесію Бахмутської міської ради.
“Прийшла оплата, 106 мільйонів гривень, нарешті, з європейського інвестиційного банку, без рішення сесії не можемо здати форму про виконання робіт до 1 січня цього року. В цьому році немає грошей, а виконані роботи в минулому році не сплачені”, — заявив перед засіданням міськради міський голова Бахмута Олексій Рева.
За ці кошти, які в кредит дав інвестиційний банк, ремонтують одразу 12 об’єктів.
“Всього реалізується у нас 12 проектів, це в тому числі проведення реконструкції по корпусу №2 центральної районної лікарні, реконструкція будівель НВК №11 та ЗОШ №12, капітальний ремонт дитячих садків №39 та №56 і реконструкція 6 гуртожитків та будівлю міськради”, — заявив під час засідання начальник фінансового управління Бахмутської міськради Олексій Ткаченко.
Він зазначив, що Кабінет міністрів визначив, що кошторисна вартість всіх об’єктів 243 мільйона 666 тисяч 332 гривні. Однак всі об’єкти наразі знаходяться у “замороженому” стані. Через те, що не надходили гроші від інвестиційного банку, підрядникам не було чим заплатити за роботу.
Мер Бахмута Олексій Рева зазначив, що міський бюджет майже ніяк не стосується до оплати робочим. Всі гроші сплачує держава:
“Ці гроші (кредитні кошти від інвестиційного банку, — ред.) будуть поступати з Мінфіна напряму підрядникам. Не через бюджет. Через бюджет буде проходити тільки платіжки по НДС”.
Журналістам Вільного радіо начальниця управління освіти Марина Рубцова розповіли, що невдовзі ремонти в школах, дитсадках та інших об’єктах продовжаться.
“Зараз у нас є вже ті роботи, які були авансово виконані підрядниками, є акти виконаних робіт, які вже погоджені. Мінрегіонбуд їх перевіряє та відправляє на фінансування в Мінфін та після цього підрядники отримують всі ці свої борги, та після цього розпочнуться знову подальші роботи”, — зазначила Марина Рубцова.
Нагадаємо, в двох школах Бахмута та дитсадочках роблять капітальний ремонт. В управлінні освіти зазначали, що школярі НВК №11 та ЗОШ №12 зможуть повернутись до своїх шкіл у вересні 2019 року. Однак, через те, що підрядникам не платили за роботу, строки суттєво посунулись. Учні не повернуться до своїх закладів щонайменше до грудня.
На цих об’єктах виникали різні позаштатні ситуації. Під час ремонтних робіт, субпідрядник, який виконував додаткові роботи в 11-й школі, зірвав підлогу в харчовому блоці, хоча ці роботи не передбачалися в проекті. А в бахмутській школі №12 під утепленням ховали не відремонтовані тріщини в стінах.
Додамо, у травні Бахмутська міська рада вирішила взяти кредит на ремонт дитячого садочка №40.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.