У Бахмуті досі не вистачає профільних лікарів

Діана Шароді
2019-03-16 19:00

image
Фото: Вільне радіо

У 2018 році, за даними управління охорони здоров’я Бахмута, місцеві медичні заклади були укомплектовані лікарями на 79,3%. Особливо не вистачало фахівців офтальмології та отоларингології (в тому числі і дитячої). Начальниця управління охорони здоров’я Олена Миронова розповіла Вільному радіо про те, що змінилося у цьому році.

Наразі існує дефіцит сімейних лікарів. Не вистачає шістьох таких фахівців. Однак із 38 сімейних лікарів, які працюють у бахмутських лікарнях, 23 вже набрали максимальну кількість декларацій. На вторинній ланці є проблема з дитячим окулістом, інфекціоністом та дитячим психіатром.

“Зараз є 267 лікарів та 666 медичних сестер. У нас наймолодший персонал у стоматології: середній вік ㅡ 42 роки. Але, якщо взяти первинну та вторинну ланки, лікарню інтенсивного лікування, то відсоток пенсійного  віку тут вищий”, — розповідає Миронова.

Вона додала, що зараз у Бахмуті інтернатуру проходять два лікарі на первинній ланці.

“Також у нас у 2018 році була виділена квартира для лікаря отоларинголога. Отримали квартири ще у 2013 році два лікарі первинної ланки. Але, на жаль, вони потім перевчилися і пішли працювати у вторинну ланку. Тому що робота на первинній ланці на той момент була не престижною, з маленькими заробітними платами. Тому люди йшли далі, на вторинний рівень”, — додала Миронова.

Нагадаємо, місто в 2018 р. виділило 15 тисяч гривень на “Забезпечення навчання студентів І-VI курсів та лікарів-інтернів 1-го та 2-го років навчання у вищих навчальних закладах України ІІІ–IV рівня акредитації з укладанням договору про відпрацювання у КЗОЗ «Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Бахмутської міської ради» протягом 10 років за фахом”. Передбачили кошти також на купівлю житла для медиків на вторинному ринку – 600 тисяч гривень на дві квартири.

Зазначимо, вже у вівторок, 19 березня, на Вільному радіо вийде велике інтерв’ю з главою управління охорони здоров’я Бахмута Оленою Мироновою. Про те, чи курила чиновниця колись марихуану, як ставиться до цієї трави, про складні хвороби та проблеми медицини ㅡ слухайте в ефірі одразу після блоку новин на 19:00. А вже о 20:00 – на нашому сайті в розділі “Інтерв’ю”.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: