У Бахмутській райраді вже майже 2 роки не встановлюють куплену онлайн-систему голосування


image
Фото: Вільне радіо

Ще наприкінці 2017 року депутатський корпус Бахмутської районної ради провів тендер на закупівлю комплекту планшетів та електронної системи голосування. Однак і досі депутати голосують підняттям руки. Чому майже за 2 роки не встановили сучасну систему голосування та коли її очікувати – читайте у матеріалі.

 

20 листопада відбулася 38 позачергова сесія Бахмутської районної ради. Більшість рішень депутати ухвалювали одностайно підіймаючи руки догори. Однак тендери на закупівлю 36 планшетів Bravis та електронної системи “Голос” завершилися майже 2 роки тому – 19 грудня 2017 року. 

Для довідки:
Електронна система “Голос” призначена для проведення сесій або інших засідань органів місцевого самоврядування. Ця система повинна допомагати уникнути фальсифікації голосів та веде історію голосування депутатів.

Планшети обійшлися районному бюджету майже у 76 тис грн, а за “Голос” віддали 79 тис грн. 

Журналісти Вільного радіо слідкували за станом впровадження технологій. У заступника голови райради Степана Легуцького тричі запитували, коли у залах засідань з’являться девайси зі встановленою на них системою голосування. Однак кожного разу у відповідь отримували, що все мають встановити найближчим часом. Так, навесні Легуцький пообіцяв, що депутати голосуватимуть в електронному вигляді у першому півріччі 2019 року.

Проте на 38 сесії, яку проводили 20 листопада, коштовного придбання у залах засідань знов не було.

Журналісти Вільного радіо запитали у голови райради та його заступника, що цього разу стало на заваді встановленню планшетів та коли процес голосування стане діджиталізованим.

Голова Бахмутської районної ради Євген Пластун поскаржився на брак часу та порадив пошукати відповідь у наших старих матеріалах.

“Запитання раніше підіймалося і прокуратурою, і судами, і СБУ, і всіма-всіма. Часу немає витрачати на відповідь. І ваші колеги, які регулярно приходили на сесії, усі в курсі справи. Підійміть записи”, – каже Євген Пластун.

Він зазначив, що наразі працівники райради вивчають систему. На це потрібен час.

“На даному етапі проходить навчання даної системи. Вивчаємо недоліки, будемо їх усувати. Тому що ця система не розповсюджена по всій країні. Вона може сесію перетворювати з 1,5 – 2 годин на 5-6 годин”, – каже Пластун.

Він додав, що вивченням електронної системи голосування займаються фахівці.

За словами заступника Бахмутської райради Степана Легуцького, встановити планшети й систему мають невдовзі.

“Дуже скоро, дуже скоро”, – запевняє Легуцький. 

Цю фразу він повторив 8 разів. Конкретної дати чиновник не повідомив.

Зазначимо, в розділі “Проекти” районної ради є документ про зміни до регламенту, за яким прописали користування системою голос. З проєктом рішення ви можете ознайомитись за посиланням. Відповідно до назви документа, його підготували півтора року тому.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: