За допомогою спеціальних QR-кодів всі охочі можуть займатися вправами, які спеціально розробили для цієї програми.
У Бахмутському Нижньому парку тепер є нові бруси, турнік і шведська стінка, розфарбовані сходи та не проста намальована драбинка на землі.
Біля кожного снаряду стоїть табличка з QR-кодом, за допомогою якого людина може подивитися, які вправи тут можна виконувати.
“Мені сподобалось. Спочатку подумала, що це за драбинка така? А тут діти стільки вправ робили. Тут десь десять вправ чи більше робити можна. Я спочатку подумала, ну поставили три тренажери, ну що це. А виявилось скільки тут можна цікавого зробити. І сходинки, здається найпростіші, а в той самий час діти зацікавлені”, — розповідає одна з відвідувачок парку.
Місцевим нові знаряддя стали до вподоби. Однак дехто вважає, що їх могло б бути й більше.
“Ну можна б було і для мене щось поставити, я б покаталась (сміється), тому що на вуличні тренажери на стадіоні “Металург” якось не з руки. Начебто і поряд, а все ж таки”, — говорить місцева жінка.
Схожа локація з’явилась і на території платного майданчика по вулиці Ювілейній. Зранку більшість відвідувачів тут — сім’ї з дітьми.
“Кожен день сюди приходимо. На тренажерах не займаюся. Ввечері тут багато людей і на тренажерах практично все забито”, — розповідає відвідувачка майданчика Євгенія.
Наразі тут пускають переважно людей з абонементами.
“Я на турніках можу інколи займатися. Нас, звісно ж пускають, у нас абонемент. Без абонемента, наскільки я знаю, не пускають. У нас дитина, ми живемо у сусідньому домі, чому б не приходити”, — додає чоловік Євгенії Станіслав.
Попри те, що зона активних парків знаходиться на зачиненій території, туди планують запускати всіх охочих. Але у певний час.
“Сьогодні ми майданчики відкрили, а у другій половині дня я планую зібрати керівництво стадіону, бо територія де знаходиться цей майданчик належить стадіону “Металург”, та будемо розв’язувати це питання. Видамо наказ із зазначенням безкоштовного часу”, — розповідає голова відділу фізичної культури та спорту Бахмутської громади Віктор Лис.
Майданчики доукомплектували коштом міського бюджету з залученням спонсорів. Орієнтовна вартість кожного — близько 35 тис. грн. Наприклад, на локацію у парку пішли гроші зі спецфонду стадіону. Хоча і назвали це все програмою президента, а відкривати приїхали також представники обласної адміністрації.
Зазначимо, майданчики відкрили в рамках соціального проєкту “Активні парки – локації здорової України”, що є частиною програми “Здорова Україна”. Окрім Бахмута такі з’явились також у Костянтинівці та Дружківці.
Читайте також: