За минулу добу ПЛР-дослідження підтвердило наявність коронавірусу у жінки з Бахмута. Крім неї, позитивний результат отримали також троє людей зі Слов’янська та один мешканець Маріуполя.
Про це повідомляє очільник Донецької облдержадміністрації.
Четверо з нових хворих – жінки, яким від 37 до 76 років, ще один — 80-річний чоловік. Трьох пацієнтів зареєстрували у Слов’янську, серед них є медпрацівниця психоневрологічного інтернату, де продовжують фіксувати спалах захворювання.
“Наразі у нас є доволі масштабний спалах у закритому закладі, де дуже інтенсивно проводиться комплекс протиепідемічних заходів. В роботі беруть активну участь працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги, епідеміологи лабораторного центру та керівництво закладу, де реєструють випадки. Можу сказати, що останніми днями лабораторія Слов’янська працює на Слов’янськ”, – розповіла на пресконференції керівниця відділу охорони здоров’я Слов’янської міськради Олена Джим.
Станом на 7 липня у місті зареєстрували вже 367 хворих на коронавірус. Це найбільший показник в області.
Ще по одному інфікованому виявили у Бахмуті та Маріуполі.
Як повідомила Вільному радіо головна лікарка Центру первинної меддопомоги м. Бахмут Світлана Шабаліна, 6 липня позитивний результат на наявність хвороби отримала 60-річна мешканка міста. У жінки є також супутні захворювання.
“Нас насторожило те, що її лікування не піддається якійсь позитивній динаміці. В неї не було явних показань для обстеження на коронавірус. Але такий перебіг і наявність супутньої патології змусило лікаря провести ПЛР-дослідження на коронавірус”, – розповідає Світлана Шабаліна.
За словами лікарки, зараз пацієнтка перебуває на амбулаторному лікуванні. Її стан розцінюють як середньої тяжкості. Однак не можна сказати, що такий стан спричинений саме коронавірусною хворобою.
“Спостерігаємо за нею, визначаємо, які в неї сьогодні будуть показники й можливо, будемо її госпіталізувати, тому що людина має супутні захворювання, а це завжди ризик утворення тяжких ускладнень”, – зазначає Світлана Шабаліна.
Наразі медики проводять епідрозслідування й встановлюють людей, які спілкувалися з жінкою та могли інфікуватися.
За весь час пандемії в підконтрольних районах області зареєстрували 686 людей з діагнозом COVID-19. 239 людей вже одужали, а померли 10 пацієнтів.
Зазначимо, серед бійців, які служать на Донбасі, пацієнтів з коронавірусом немає.
На тимчасово окупованій території області бойовики підтверджують 22 нових хворих з коронавірусною інфекцією. Ще одна людина померла. Тобто станом на 7 липня окупанти визнали загалом 1264 пацієнти з коронавірусом. З них одужали 558 людей, а померли 77 хворих.
Щодо ситуації по всій країні, за минулий день діагноз коронавірус отримали 564 українці. Серед них 19 дітей та 16 медичних працівників. Це дані Міністерства охорони здоров’я без врахування окупованих територій.
“Було госпіталізовано 197 осіб. Зафіксовано 21 летальний випадок. При цьому одужали 490 пацієнтів”, – розповідає на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Серед областей, де за добу виявили найбільше пацієнтів з COVID-19 – Львівщина — там плюс 144 людини з підтвердженим діагнозом, та Закарпаття — у них виявили ще 83 хворих.
Загалом, за весь час поширення коронавірусу в Україні, його виявили у понад 49,5 тисяч людей. З усіх пацієнтів 22 193 вилікувались, а померли 1283 людини.
Читайте також: