У Бахмуті один зі снарядів вибухівки поцілив у статую більшовика Федора Сергєєва (Артема) та відірвав їй ноги. До 2016 року вона стояла на центральній площі міста, на честь Артема Бахмут понад 90 років називали Артемівськом. Після декомунізації місцева влада перенесла його у тролейбусне депо. Декілька років статуя стояла біля паркану вздовж дороги.
Фото пошкодженої статуї більшовицького діяча Федора Сергєєва, відомого під партійним псевдо “Артем”, оприлюднив у соцмережі фотограф Ян Доброносов 27 січня з підписом “Тролейбусне депо в Бахмуті”.
На фото видно, що від статуї Артему, яка кілька десятиліть височіла на центральній площі Бахмута, вибухом відірвало нижню половину. Біля статуї видно вирву та сліди від потужного вибуху. Зазначимо, статуя була з металу та важила чимало. Також вона була закріплена в саморобному фундаменті.
При цьому невідомо в якому стані зараз статуя вождю світового пролетаріату Володимиру Ульянову (Леніну), яка стояла поруч.
Пам’ятники двом комуністичним діячам демонтували з центру Бахмута ще у 2015-му. Відтоді місцева влада зберігала їх у різних місцях аж до відкритого нападу Росії. Активісти неодноразово зверталися до влади з вимогою прибрати статуї з суспільного простору Бахмута.
У жовтні в коментарі Вільному радіо речниця Бахмутської міськради заявила, що ніякого плану подальшого поводження з ними немає і це не на часі. Восени статуї вже були пошкоджені.
Інша представниця міськради заявила, що військова адміністрація Бахмута не має повноважень, аби щось з ними робити під час війни.
У вересні пам’ятник Леніну у Краматорську місцева влада продала на майданчику “Прозорро” за майже мільйон гривень, він був з бронзи. Невдовзі те саме зробили й у Слов’янську. Виручені кошти планували витратити на допомогу містянам, які через війну втратили житло.
У нині окупованому росіянами Світлодарську Бахмутського району загарбники та їхні місцеві найманці повернули на постамент статую Леніну, яку демонтували кілька років до того.
Читайте також:
Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.