Бахмутська громада бере участь у проєкті Національного архітектурного хакатону “100 ідей для міст”. У межах ініціативи розробили “архітектурну ідею” для відновлення будівлі бахмутської школи І‐ІІІ ступенів №24.
Про це розповів голова Бахмутської ВА Олексій Рева.
“Провели робочу нараду щодо участі Бахмутської громади у проєкті Національного Архітектурного Хакатону “100 ідей для міст”, організованого IRS та ГО “Клуб мерів”. Ця ініціатива спрямована на розробку та реалізацію інноваційних архітектурних рішень для відновлення міст України”, — розповів Рева.
Він додав, що у межах хакатону змогли розробити “архітектурну ідею” для відновлення будівлі школи І‐ІІІ ступенів №24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів.
За результатами цієї програми Бахмутська громада отримає каталог “творчих та концептуальних комплексних розробок, відповідно до завдань проєктів”.
Серед них, зокрема, інтер’єри для класів старшої школи, вестибюлю, укриття та їдальні.
“Це дозволить залучити свіжі ідеї та подальшу підтримку в реалізації проєкту під час відбудови Бахмутської громади після деокупації території”, — додав Олексій Рева.
Водночас під дописом голови Бахмутської ВА зібралися небайдужі люди, які вирішили поділитися своєю думкою щодо цієї ініціативи.
“Пане Рева! Бахмутяни не отримали ВПО!!!Ви в курсі. А у нас у кожного Оренда! Може б поцікавилися на своєму рівні, які в нас перспективи. А то ви сьогодні вже Бахмут відбудували, а ми завтра просто неба доживатимемо…”, — пише одна з коментаторок.
“Це чудова ідея, дуже красиві класи!”, — коментує інша жінка.
Зазначимо, наразі у Бахмутської громади є проєкт відбудови першого району зруйнованого Росією міста — “Сталева мрія. Бахмут”. Його концепт включає післявоєнну відбудову зруйнованого росіянами кварталу в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейної. В проєкті також передбачена побудова двох шкіл. Раніше на цій території їх стільки ж і було — тут працювали ЗОШ №12 та 18.
Нагадаємо, українська влада офіційно визнала Бахмут тимчасово окупованим у документах 13 грудня 2023 року. Хоча окупанти вважають місто захопленим ще з травня 2023 року, проте бої тут дійсно продовжувались й пізніше. Українські посадовці та військові відтягували рішення про визнання окупації не один місяць.