Підтримати
У Бахмутському районі пропонують відзначити День Соборності флешмобом
Фото: Вільне радіо

Через зимовий локдаун масових заходів до Дня Соборності України в Бахмуті не буде. Але мешканці міста і району можуть відзначити цей день, взявши участь в онлайн-флешмобі. Що для цього треба зробити – читайте далі.

 

День Соборності України щороку святкують 22 січня. В цей день у 1919 році проголосили Акт Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. Цього ж дня, але роком раніше – 22 січня 1918 року – був підписаний Четвертий Універсал Центральної Ради. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Вперше День Соборності відзначили у 1939 році в Хусті, який на той час був столицею Карпатської України – чехословацької автономії. На офіційному рівні святкувати День соборності в Україні почали з 1999 року за часів президентства Леоніда Кучми.

Минулого року в Бахмуті розгорнули український прапор у кілька тисяч квадратних метрів. На міській площі зібралися понад 1300 людей.

Цьогоріч відзначити цю дату так само масштабно не вийде через вимоги зимового локдауну. Але у Бахмутській райраді запропонували альтернативу для тих, хто хоче віддати шану Дню Соборності.

“Кожен, хто бажає, може вийти або просто вдома сфотографуватися зі стягом України та викласти це у Facebook”, – розповідає Вільному радіо начальниця відділу інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.

Аби ваші фото чи відео знайшли інші учасники акції, додайте до них хештег #Бахмутський_край_обʼєднує_Україну.

Перші привітання від учасників флешмобу вже почали з’являтися в мережі.

https://www.facebook.com/100011405973708/videos/1531359273920924/

 

Як у карантинному Бахмуті можна відсвяткувати День Соборності
Фото: Anna Snezhko/Facebook
Як у Бахмуті можна відсвяткувати День Соборності під час карантину
Фото: Наталья Ландик/Facebook
Як у Бахмуті можна відсвяткувати День Соборності під час локдауну
Фото: Татьяна Владимировна/Facebook

“Також у Бахмуті пройдуть онлайн-виставки. Їх організують у краєзнавчому музеї, школах, міській та сільських бібліотеках. Це буде в онлайн-режимі: після проведення виставок установи нададуть нам матеріали, а ми опублікуємо їх на сайті міської ради”, – говорить Наталя Кисиличина.

Читайте також:


Завантажити ще...