Підтримати
У Білорусі затримали двох українських правозахисників з “Восток SOS”. Що з ними зараз – невідомо
Євген Васильєв і Костянтин Реуцький. Фото: Цензор.нет

12 серпня у Мінську затримали координатора благодійного фонду “Восток SOS” Євгена Васильєва та виконавчого директора фонду Костянтина Реуцького. Як стверджують в організації, правозахисники перебували у білоруській столиці на законних підставах та не вчиняли жодних протиправних дій.

 

Про це повідомляють на сторінці БФ “Восток SOS” у Facebook.

Інцидент стався близько 17:40 біля Площі Перемоги в Мінську. Момент затримання українців представниками ДПС (ДАІ) зафіксували на відео свідки. Правозахисники підкреслюють, що позбавлення волі було безпідставним. Де зараз перебувають затримані та що з ними – невідомо, зв’язку з ними немає.

Відомо, що Реуцький та Васильєв також були журналістами та позаштатно готували матеріали для Громадського.

Затримання Євгена Васильєва. Відео: Громадське

Як повідомила “Радыё Свабода” білоруська правозахисниця Тетяна Равяка, проти українців порушили кримінальну справу за масові заворушення. Санкція статті передбачає від 3 до 8 років ув’язнення.

Представники благодійного фонду звернулися до білоруської влади з вимогою негайно звільнити Євгена Васильєва і Костянтина Реуцького, а також повідомити українському посольству в Білорусі про причини їхнього затримання і місце перебування.

Також правозахисники попросили Міністерство закордонних справ України звернутися до влади Білорусі з вимогою звільнити українців. Відомство вже відреагувало на звернення.

“Сьогодні вранці (13 серпня, – ред.) український консул відвідав два найбільші центри тимчасового утримання осіб у Мінську, але жодної інформації про можливе перебування там згаданих громадян України отримати не вдалося. Офіційні органи Білорусі не інформують нас про місцезнаходження наших громадян. Консул об’їжджає всі точки, де можуть утримувати затриманих для того, щоб встановити хоча б якісь дані про перебування наших співвітчизників”, – розповів на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У своїй відкритій заяві представники фонду закликали уряди країн ЄС, Великої Британії, Швейцарії, США, Канади, а також міжнародні організації вплинути на ситуацію.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. Люди стояли в чергах, щоб проголосувати впродовж цілого дня. На закордонних дільницях та в самій Білорусі явка була настільки великою, що проголосувати встигли не всі, хто прийшов. Після оголошення даних Центральної виборчої комісії про перемогу Олександра Лукашенка люди почали збиратися на протестні акції. Зв’язок в країні різко погіршився, підключитися до інтернету або подзвонити стало в рази складніше, а в районах акції протесту неможливо. Мітинги тривають і досі, проти людей застосовують фізичну силу, світлошумові гранати, гумові кулі. Вже була інформація про використання бойових набоїв. За офіційними версією, вже є один загиблий. За непідтвердженими даними, їх більше. За даними медиків, які мають ЗМІ, кілька тисяч протестувальників та близько 200 правоохоронців перебувають у лікарнях. Затримали за різними оцінками 6-7 тисяч людей. Тим часом, лідерка опозиції на виборах Світлана Тихановська виїхала з країни. А єдиний президент Білорусі за всі 26 років її існування заявляє, що вибори минули “як свято”.

Читайте також:


Завантажити ще...