Ні “Майдану”, підтримка стабільності. Голова Іллінівської ОТГ вирішив підтримати президента Білорусі листом


image
Фото: сторінка Володимира Маринича у Facebook

Днями голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич надіслав лист на підтримку президента Білорусі Олександра Лукашенка. Ми розпитали посадовця про його ставлення до придушення мирних протестів, ймовірне усунення конкурентів перед виборами та заяв, що буває “конституція не під жінку”.

 

Володимир Маринич опублікував лист від голови Іллінівської ОТГ на підтримку Олександра Лукашенка на своїй сторінці у Facebook. В розмові з Вільним радіо він підтвердив: допис написав сам і дійсно направив звернення до президента сусідньої держави.

Підтримка білоруського президента від української громади з Донеччини

За словами Маринича, лист підтримки він вирішив написати, оскільки Лукашенко імпонує йому як державний діяч. 

“Я вважаю, що він політик високого рівня, який зміг навести лад у себе в країні, на відміну від багатьох пострадянських керівників. У Білорусі гарно, підприємства працюють, олігархів немає, злочинності немає, дороги добрі, я б навіть сказав ідеальні”, – стверджує Володимир Маринич.

Крім того, у голови Іллінівської ОТГ є родичі в Білорусі, які розповідають про своє життя.

“Я порівнюю Білорусь з Україною, і якщо не Лукашенко, то Білорусь впаде у прірву”, – запевняє посадовець, водночас стверджуючи, що президент сусідньої держави ідеальний не у всьому. Хоча слабкі сторони політики Лукашенка не уточнює. 

“У нас в громаді десь відсотків 80 підтримують Лукашенка. Я провів опитування і виявилось, що близько 300 людей підтримують дії Олександра Григоровича”, – розповідає Володимир Маринич.

Зазначимо, за офіційними даними, в Іллінівській ОТГ живуть понад 9 тисяч людей. Це сільська громада. 

За словами очільника громади, він підходив до деяких людей із запитанням: “Як ви ставитесь до Білорусі й до Лукашенка?”. Більшість відгуків були схвальними.

Для довідки:
9 серпня у Білорусі відбудуться вибори президента. Наразі троє основних конкурентів Олександра Лукашенка не зі своєї волі припинили участь у передвиборчій гонитві. Так, блогера Сергія Тихановського звинуватили у застосуванні насильства до правоохоронця та відправили у СІЗО. На відео затримання видно, що його провокували. Колишній голова правління Белгазпромбанку, меценат Віктор Бабарико також знаходиться у слідчому ізоляторі. Його підозрюють в ухилянні від сплати податків, легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом, та прихованні свідчень раніше скоєних злочинів. Державний діяч, засновник “Парку високих технологій” Валерій Цепкало після погроз поїхав із країни разом з дітьми. Тепер у якості технічної кандидатки на вибори висунулась дружина Тихановського Світлана. До неї долучилися дружина Цепкала Вероніка та представниця штабу Бабарика Марія Колеснікова. Утрьох вони хочуть зібрати більшість голосів та провести ще одні вибори, на яких і оберуть нового очільника держави.

Ні “Майдану”, підтримка стабільності. Голова Іллінівської ОТГ вирішив підтримати президента Білорусі листом
На фото зліва направо: Марія Колеснікова, Світлана Тихановська та Вероніка Цепкало

“Ні війні у Білорусі”

Такими словами очільник Іллінівської ОТГ підкріпив свій допис у Facebook. Він порівнює акції протесту в Білорусі з подіями Революції Гідності. З його слів, український Майдан мав погані наслідки.

“Будь-які революції призводять до негативу, передусім в економіці. Тобто, однозначно одне: після революцій країна роками не може відновитися. Я до цього ставлюся негативно”, – каже Маринич.

Сам Олександр Лукашенко також неодноразово казав, що не допустить Майдану в Білорусі. Водночас він заявив, що готовий залучити військові сили на розгони мирних акцій. За подібним сценарієм свого часу діяв президент-втікач Віктор Янукович.

До слова, західні видання пишуть про президента сусідньої країни як про “останнього диктатора у Європі”. Лукашенко й сам повторював ці твердження на зустрічах із журналістами.

Голова Іллінівської громади не згоден, що Лукашенко захопив владу. Мовляв, колись він все одно матиме передати свої повноваження через поважний вік.

“Олександр Григорович не вічний, йому сьогодні 65 років. Скільки він ще керуватиме? Ну ще строк, а потім владу доведеться передавати”, – міркує посадовець.

У те, що голова білоруської держави причетний до усунення своїх опонентів, Маринич не вірить, хоча й каже, що “білоруські суди такі ж корумповані, як і українські”.

Конституція “не під жінку”

На одній із зустрічей президент Білорусі заявляв, що жінки у їхній країні не мають такої ж політичної ваги, як чоловіки.

“У нас конституція не під жінку. І в нас суспільство не дозріло до того, щоб голосувати за жінку, бо в нас за конституцією президент має сильну владу. Президентом буде мужик, я в цьому абсолютно переконаний”, – стверджував Лукашенко.

Володимир Маринич зазначає, що цієї заяви не чув, тому розцінювати слова голови сусідньої країни не береться. Сам він каже, що до жінок у політиці ставиться добре.

“Я хочу сказати, що жінки взагалі ефективніші. Вони більш енергійні та відповідальні, аніж чоловіки. Я, припустимо, віддаю перевагу праці з жінками”, – говорить Маринич.

При цьому до участі у виборах Світлани Тихановської посадовець ставиться зі скепсисом. Зазначає, що людина, яка не розуміється на політичних процесах у державі та не має передвиборчої програми, не може очолити країну. Щоправда, він не врахував, що Тихановська не має наміру ставати президенткою, а після свого обрання хоче ініціювати повторне волевиявлення.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: