Громрада при Мін’юсті розглядає звернення про скасування реєстрації Партії Шарія та ОПЗЖ


image
Фото з відкритих джерел

До громадської ради при Міністерстві юстиції звернулися з претензіями до діяльності двох політсил.   Кажуть: вони підривають безпеку, порушують суверенітет та територіальну цілісність України. Автори звернення вже купили 4 сертифікати в платні камери СІЗО для Медведчука, Бойка, Рабіновича та Шарія.

 

Про це підписанти розповіли на пресконференції 30 липня.

“Наші вимоги є законними, бо в законі України забороняється існування політичних партій, в програмних засадах або в діях яких є небезпека для територіальної цілісності або безпеки країни”,  —  процитував 5 статтю  Закону України “Про політичні партії в Україні” один з підписантів заяви та керівник штабу партії “Національний корпус” Максим Жорін.

Члени кількох партій та громадських організацій звернулися в СБУ та Мін’юст з заявами розслідувати діяльність цих партій в Україні, а окружний суд просять ліквідувати ці партії.

Представник громадської спілки “Рух Ветеранів України” Антон Колумбет  також показав 4 сертифікати на камери київського СІЗО з покращеними умовами, які активісти придбали для 4 політичних діячів з цих партій. Він назвав їх злочинцями, які під час війни сповідують принципи та ретранслюють російську пропаганду.

“Ворогам української держави (після того як їх діям буде надана правова оцінка та вони займуть заслужене місце в СІЗО) ми скинулися й придбали 4 сертифікати в державну установу “Київський слідчий ізолятор”: оплата за послуги наперед за покращені умови перебування в СІЗО. У нас є 4 чудових сертифікати, вони чекають на своїх щасливих власників. Пан Бойко, пан Медведчук, пан Рабінович та пан Шарій — вас чекають комфортні, спокійні, зручні слідчі ізолятори Києва”,  — сказав Антон Колумбет. 

Для довідки:
Міністерство юстиції запустило в деяких слідчих ізоляторах країни як експеримент платну послугу з надання поліпшених побутових умов та харчування взятим під варту людям. Це зробили аби зменшити корупційні ризики під час розподілу людей по камерах та покращити умови тримання під вартою. Зазначається, що такі платні камери доступні лише для тих людей, яким ще не винесли вирок. В платних камерах встановили систему відеоспостереження, аби відстежувати заповнюваність. Оплачують перебування там на спецрахунок СІЗО. Експеримент триватиме до кінця 2021 року. Якщо він буде успішний, то таку послугу запровадять в усіх СІЗО країни. Станом на кінець липня такі більш комфортні камери заробили майже 379 тис грн.
  

Голова громадської ради при Міністерстві юстиції Василь Гончарук заявив: вони розглянуть звернення щодо скасування реєстрації партій якнайшвидше, перенаправлять його в правоохоронні органи та іншим адресатам.  

“Порушені кримінальні справи є підставою для того, щоб накласти арешти на рахунки таких антиукраїнських партій, обмежити їх діяльність і надалі виключити їх з реєстру громадських організацій та політичних партій, не допустити до місцевих виборів”,  —  заявив Василь Гончарук.  

Зазначимо, Україна вже має досвід заборони діяльності політичних партій на своїй території. 

“У нас є досвід заборони проросійських проєктів типу Компартії, усіляких “руських блоків”, партій політики Путіна, які до того функціонували. Підстав для цього (заборони ОПЗЖ та Партії Шарія,  —  ред) є вдосталь”,  —  наголосив Руслан Андрійко. 

Які ще претензії викладені в заяві проти ОПЗЖ та Партії Шарія? 

Автори звернення стверджують:

  • Деякі політичні діячі цих партій створювали умови, внаслідок яких відбулась анексія Криму та окупація частини Донбасу.   
  • Серед представників цих партій є люди, які під час Революції Гідності голосували за т.зв. “диктаторські закони”.
  • Ці партії провадять антиукраїнську діяльність, фінансуються з РФ та є  диверсантами країни-агресорки.

“Ці політичні сили є реальною п’ятою колоною. Є факти фінансування та керівництва їх з Російської Федерації. І вони є в прямому сенсі цього слова антиукраїнськими силами”, — зазначає керівник штабу партії “Національний корпус” Максим Жорін. 

“Це люди, які прикриваючись українським правовим полем (громадської організації, ЗМІ чи політичної партії) тут воюють за Російську Федерацію. Це такі самі солдати, просто це гібридна війна. Ворожі агенти ворожого російського впливу не одягають відкрито прапори РФ. На гібридну дію має бути гібридна протидія”,  —  каже представник “Руху Ветеранів України” Антон Колумбет.

  • Ці партії вносять до Верховної Ради проєкти законів, які суперечать інтересам українців

“Від ОПЗЖ у Верховній Раді були зареєстровані деякі законодавчі ініціативи, які порушують як з моральної, громадянської, так і політичної точки зору права громадян України. Учасників Революції Гідності пропонують прирівняти з представниками органів внутрішніх справ (тобто тими, хто власне розганяв) — у виплатах, соціальних гарантіях. Це обурює тих, хто справді стояв на захисті українських інтересів. Вони також пропонують прирівняти пенсіонерів мирної України і тих, хто наразі проживає на тимчасово окупованих територіях: спростити режим виплати пенсій, скасувати подачу документів у паперовому вигляді”, — каже правозахисниця ГО “Платформа громадських ініціатив” Ольга Касьян.

Нагадаємо, наприкінці червня партійний офіс ОПЗЖ в Краматорську по вул. Стуса, 51 невідомі облили червоною фарбою, а з боку вулиці стіни розмалювали. Однією з причин нападу може бути те, що офіс партії Медведчука відкрили на вулиці українського патріота, в якого за часів УРСР Медведчук був державним захисником. 

А 28 липня в Маріупольському офісі ОПЗЖ побили вікна та облили фасад “зеленкою”. Правоохоронці розслідують напад як хуліганство. Винуватцям загрожує до 5 років тюрми.  

Зазначимо, третина з 12 чинних нардепів-мажоритарників з Донеччини — представники ОПЗЖ. Серед них Федір Христенко (46 округ), Юрій Солод (47 округ), Валерій Гнатенко (49 округ) та Володимир Мороз (59 округ).     

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: