До громадської ради при Міністерстві юстиції звернулися з претензіями до діяльності двох політсил. Кажуть: вони підривають безпеку, порушують суверенітет та територіальну цілісність України. Автори звернення вже купили 4 сертифікати в платні камери СІЗО для Медведчука, Бойка, Рабіновича та Шарія.
Про це підписанти розповіли на пресконференції 30 липня.
“Наші вимоги є законними, бо в законі України забороняється існування політичних партій, в програмних засадах або в діях яких є небезпека для територіальної цілісності або безпеки країни”, — процитував 5 статтю Закону України “Про політичні партії в Україні” один з підписантів заяви та керівник штабу партії “Національний корпус” Максим Жорін.
Члени кількох партій та громадських організацій звернулися в СБУ та Мін’юст з заявами розслідувати діяльність цих партій в Україні, а окружний суд просять ліквідувати ці партії.
Представник громадської спілки “Рух Ветеранів України” Антон Колумбет також показав 4 сертифікати на камери київського СІЗО з покращеними умовами, які активісти придбали для 4 політичних діячів з цих партій. Він назвав їх злочинцями, які під час війни сповідують принципи та ретранслюють російську пропаганду.
“Ворогам української держави (після того як їх діям буде надана правова оцінка та вони займуть заслужене місце в СІЗО) ми скинулися й придбали 4 сертифікати в державну установу “Київський слідчий ізолятор”: оплата за послуги наперед за покращені умови перебування в СІЗО. У нас є 4 чудових сертифікати, вони чекають на своїх щасливих власників. Пан Бойко, пан Медведчук, пан Рабінович та пан Шарій — вас чекають комфортні, спокійні, зручні слідчі ізолятори Києва”, — сказав Антон Колумбет.
Голова громадської ради при Міністерстві юстиції Василь Гончарук заявив: вони розглянуть звернення щодо скасування реєстрації партій якнайшвидше, перенаправлять його в правоохоронні органи та іншим адресатам.
“Порушені кримінальні справи є підставою для того, щоб накласти арешти на рахунки таких антиукраїнських партій, обмежити їх діяльність і надалі виключити їх з реєстру громадських організацій та політичних партій, не допустити до місцевих виборів”, — заявив Василь Гончарук.
Зазначимо, Україна вже має досвід заборони діяльності політичних партій на своїй території.
“У нас є досвід заборони проросійських проєктів типу Компартії, усіляких “руських блоків”, партій політики Путіна, які до того функціонували. Підстав для цього (заборони ОПЗЖ та Партії Шарія, — ред) є вдосталь”, — наголосив Руслан Андрійко.
Які ще претензії викладені в заяві проти ОПЗЖ та Партії Шарія?
Автори звернення стверджують:
“Ці політичні сили є реальною п’ятою колоною. Є факти фінансування та керівництва їх з Російської Федерації. І вони є в прямому сенсі цього слова антиукраїнськими силами”, — зазначає керівник штабу партії “Національний корпус” Максим Жорін.
“Це люди, які прикриваючись українським правовим полем (громадської організації, ЗМІ чи політичної партії) тут воюють за Російську Федерацію. Це такі самі солдати, просто це гібридна війна. Ворожі агенти ворожого російського впливу не одягають відкрито прапори РФ. На гібридну дію має бути гібридна протидія”, — каже представник “Руху Ветеранів України” Антон Колумбет.
“Від ОПЗЖ у Верховній Раді були зареєстровані деякі законодавчі ініціативи, які порушують як з моральної, громадянської, так і політичної точки зору права громадян України. Учасників Революції Гідності пропонують прирівняти з представниками органів внутрішніх справ (тобто тими, хто власне розганяв) — у виплатах, соціальних гарантіях. Це обурює тих, хто справді стояв на захисті українських інтересів. Вони також пропонують прирівняти пенсіонерів мирної України і тих, хто наразі проживає на тимчасово окупованих територіях: спростити режим виплати пенсій, скасувати подачу документів у паперовому вигляді”, — каже правозахисниця ГО “Платформа громадських ініціатив” Ольга Касьян.
Нагадаємо, наприкінці червня партійний офіс ОПЗЖ в Краматорську по вул. Стуса, 51 невідомі облили червоною фарбою, а з боку вулиці стіни розмалювали. Однією з причин нападу може бути те, що офіс партії Медведчука відкрили на вулиці українського патріота, в якого за часів УРСР Медведчук був державним захисником.
А 28 липня в Маріупольському офісі ОПЗЖ побили вікна та облили фасад “зеленкою”. Правоохоронці розслідують напад як хуліганство. Винуватцям загрожує до 5 років тюрми.
Зазначимо, третина з 12 чинних нардепів-мажоритарників з Донеччини — представники ОПЗЖ. Серед них Федір Христенко (46 округ), Юрій Солод (47 округ), Валерій Гнатенко (49 округ) та Володимир Мороз (59 округ).
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.