Російська армія зруйнувала міст, яким, ймовірно, надходили боєприпаси та підкріплення для ЗСУ в район “Канал”, що у Часовому Ярі. Потенційну проблему з логістикою намагались усунути, але росіяни знищили вантажівку з сипучим матеріалом. Розповідаємо, де саме був зруйнований міст та скільки жителів залишається у місті в таких умовах.
4 травня у російських соцмережах опублікували відео з палаючою вантажівкою поряд зі зруйнованим автомобільним мостом у Часовому Ярі. Точних даних, хто саме зробив ці кадри, немає.
Відео з російських джерел
Місцевість можна опізнати за двома будівлями й вежею, поряд з якими побудували дорогу та міст.
Єдине, що впадає в око — до повномасштабного вторгнення в цій місцевості не було дороги та мосту. Їх могли побудувати для потреб ЗСУ в очікуванні важких боїв у цьому регіоні.
Ймовірно, окупанти зруйнували міст раніше, й підрозділи ЗСУ намагалися відновити переправу — цим можна пояснити, чому на кадри потрапила вантажівка. Вибух застав її під час розвантаження сипучого матеріалу в канал.
Міст проклали через канал “Сіверський Донець — Донбас”, який ділить Часів Яр на район, відомий як “Канал”, та іншу частину міста.
За даними активістів аналітичного порталу DeepState, станом на 4 травня 2024 року від зруйнованого мосту до позицій окупантів залишається близько півтора кілометра.
Паралельно з відео у російських пропагандистських ЗМІ почали з’являтися новини про те, що “ЗСУ залишилися практично без можливості підвозити резерви у Часів Яр”.
Насправді оточення міста наразі немає, і на захід від міста залишається декілька доріг (наприклад, у села Миколаївку та Червоне), якими можна підвозити необхідне для захисників. Однак у районі “Канал”, що за каналом “Сіверський Донець — Донбас”, дійсно можуть бути складнощі з логістикою. Адже навіть попри те, що канал неширокий, він доволі глибокий для транспорту — від 2 до 4 метрів.
В умовах ускладненої логістики у місті продовжуються залишатися ще сотні місцевих.
“Наразі в місті 681 особа. Умови спартанські. Інакше це назвати реально складно. Відсутність електрики, газу, світла в тому форматі, до якого ми звикли, — це доволі велика складність. Але люди тримаються і намагаються триматися за свої домівки, за свою землю”, — сказав 3 травня журналістам “Українського радіо” очільник Часового Яру Сергій Чаус.
Нагадаємо, генерал-майор ЗСУ Вадим Скібіцький вважає, що Часів Яр можуть окупувати через нестачу боєприпасів у ЗСУ, адже для прибуття американської допомоги потрібен час.