У селі Копані Добропільської громади в жовтні 2023 року зафіксували смерть хворої на сказ кішки. У громаді оголосили карантин та перевірять усіх тварин.
Про це повідомили у Добропільській міській військовій адміністрації.
Повідомляють, що вогнище сказу на території села Копані локалізували. Ті, хто контактував з кішкою, отримують щеплення від сказу. У громаді ввели карантин на 60 діб.
Зараз спеціалісти Покровської районної лікарні ветеринарної медицини обходять подвір’я Святогорівського старостинського округу, де виявили хвору кішку. Перевіряють, чи є на території ще хворі тварини. Крім того, мають щепити проти сказу всіх сприятливих до цієї хвороби тварин.
Лікування від сказу не існує, єдиний дієвий метод запобігання хворобі — щеплення.
Нагадаємо, у Миколаївці та Андріївці Краматорського району до кінця року планують стерилізувати та вакцинувати від сказу понад сотню безхатніх тварин.