Напередодні Дня шахтаря у Донецьку закрили останні шахти, де ще видобували вугілля. Але скасовувати святкові заходи в обласному центрі окупаційна влада не стала. Деякі місцеві у соцмережах пишуть, що сприйняли це як знущання. Закриття шахт відбувається на тлі заяв Дениса Пушиліна та Володимира Путіна про розвиток промисловості, який чекає на регіон. Детальніше про ці обіцянки та реакцію на них місцевих розповідаємо далі.

 

Що ватажки окупантів казали про промисловість т.з. “ДНР”

Майже з самого початку повномасштабного вторгнення російська пропаганда розповідає про важливість Донецької та Луганської областей як промислових регіонів.

Новина у популярному російському ЗМІ про промисловий потенціал Донбасу
Новина у популярному російському ЗМІ про промисловий потенціал Донбасу. Скриншот: Вільне радіо

За рік, у лютому 2023 року, невизнаний українською владою президент Росії Володимир Путін заявив про необхідність відновлювати промисловість зруйнованого регіону.

Заява Володимира Путіна про необхідність відновлювати промисловість Донбасу
Заява Володимира Путіна про необхідність відновлювати промисловість Донбасу. Скриншот: Вільне радіо

У листопаді 2023 року на тимчасову окуповану частину Донеччини приїжджав губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов. Разом з ватажком т.з. “ДНР” Денисом Пушиліним він розповідав про важливість розвитку вуглевидобувної промисловості.

“Вугілля є одним із найдешевших за собівартістю та загальнодоступним джерелом енергії. Це є важливим фактором для формування ціни на електроенергію. Завдяки вугільній генерації у нас зберігається найнижчий тариф на електроенергію у світі. Таким чином в енергетичній стратегії вугільна галузь має посідати провідне місце”, — сказав губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов.

Губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов (ліворуч) та ватажок т.з. “ДНР” Денис Пушилін (праворуч)
Губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов (ліворуч) та ватажок т.з. “ДНР” Денис Пушилін (праворуч). Скриншот: Вільне радіо

На початку 2024 року окупаційна влада продовжила говорити про розвиток та модернізацію промисловості.

“У промисловості та торгівлі спостерігається зростання — це викликано базою. Бо регіон тривалий час був, давайте по чесному, у певній ізоляції. Зараз відкриваються нові можливості, коли для “ДНР” відкривається російський ринок і не тільки він. Тому варто проводити модернізацію обладнання, яке буде базою для розвитку вугільної галузі. Але варто визнати, що є проблема з кількістю робочих рук”, — говорив у січні 2024-го самоназваний “заступник голови уряду ДНР” Владислав Васильєв.

Самоназваний “заступник голови уряду ДНР” Владислав Васильєв
Самоназваний “заступник голови уряду ДНР” Владислав Васильєв. Скриншот відео: Вільне радіо

Псевдопосадовцю вторив і російський президент.

“Стосовно Донбасу, то це промислово розвинутий регіон ще з часів Радянського Союзу. Скільки сюди СРСР вклав? Особливо у вуглевидобувний та металургійний комплекс! Там все на високому рівні”, — заявив Володимир Путін.

Володимир Путін на початку 2024 року заявляє про “високий рівень промисловості Донбасу”

Відео: Tik-tok/dm_donetsk_

Наприкінці літа 2024 року стало відомо, що у Донецьку закрили всі вуглевидобувні шахти

23 серпня 2024 року у джерелах з тимчасово непідконтрольної частини Донеччини з’явилась інформація про закриття останніх вуглевидобувних шахт у Донецьку.

Новина від 23 серпня 2024 року про закриття усіх шахт у Донецьку
Новина від 23 серпня 2024 року про закриття усіх шахт у Донецьку. Скриншот: Вільне радіо

На початку 2023 року журналісти Вільного радіо писали, що у Донецьку закрили 3 вуглевидобувні шахти. Даних про те, скільки шахт ще працює у місті, тоді не було.

Водночас у тимчасово окупованих населених пунктах Донецької області, які розташовані далі від лінії фронту, вугільні шахти продовжують працювати. На шахтах “Прогрес” у Торезі та “Комсомолець Донбасу” у Хрестівці (до декомунізації — Кіровському) навіть заявляють про відкриття нових лав та збільшення видобутку вугілля.

Як жителі тимчасово окупованої частини Донеччини реагують на закриття шахт у Донецьку

Позитивних реакцій серед донеччан та інших мешканців тимчасово непідконтрольної частини Донецької області немає. Дехто з коментаторів пише, що закриттям шахт місцевих лякали ще у 2014 році. Тільки підносили це так, ніби шахти закриє українська влада, а не ставленики Кремля.

Реакція жителів тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку
Реакція жителів тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку. Скриншот: Вільне радіо

Дехто вказує на те, що шахти на підконтрольній частині Донеччини продовжують працювати. Втім, вугільні підприємства у Мирнограді все ж припинили роботу через наближення лінії фронту.

Реакція жителя тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку
Реакція жителя тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку. Скриншот: Вільне радіо

Найбільше обурення викликало те, що про закриття шахт у Донецьку повідомили за два дні до Дня шахтаря, який у 2024 році випадає на 25 серпня. Дехто побачив у цьому знущання.

Реакція жителів тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку
Реакція жителів тимчасово непідконтрольної частини Донецької області на закриття вугільних шахт у Донецьку. Скриншот: Вільне радіо

Нагадаємо, ставленик Кремля на тимчасово окупованій частині Донеччини Денис Пушилін у червні 2024 року заявив про плани відбудувати бахмутський завод ігристих вин Artwinery. Втім, є факти, які завадять окупантам відновити роботу заводу.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...