Переважна більшість “пунктів незламності”, що залишаються на підконтрольній території Донеччини, працюють цілодобово, меншість — перебувають у “режимі очікування”.
Цією інформацією з журналістами Вільного радіо поділилися в ДонОВА у відповіді на запит.
Станом на 9 серпня 2024 року в Донецькій області цілодобово працювали 139 “пунктів незламності”, кожен з яких обладнаний інтернетом, має робочий мобільний зв’язок, електроенергію та надає можливість цивільним переночувати за необхідності.
Ще 27 “пунктів незламності” знаходилися в “режимі очікування”. Вони тимчасово не працюють, однак готові повернутися до надання своїх послуг протягом двох годин після відповідного рішення місцевої влади.
Загалом станом на 9 серпня у регіоні працювали або були готові до оперативного відновлення роботи 166 “пунктів незламності”. Раніше стало відомо, що від 1 січня до 9 серпня російські окупанти обстрілювали ці об’єкти 14 разів, зруйнувавши 9 з них повністю (один потім відновили в іншій будівлі).
Нагадаємо, через російські просування на Покровському напрямку на Донеччині розпочався новий виток евакуації цивільних.
ДонОВА вперше поширила примусову евакуацію неповнолітніх на населені пункти Покровської громади: Покровськ, Родинське, Гнатівка, Даченське, Жовте, Зелене, Лисівка, Новопавлівка, Новоукраїнка, Пушкіне, Ріг, Сухий Яр, Троянда та Чунишине.
Посилену комендантську годину запровадили вже в п’яти населених пунктах Донеччини: Селидовому, Курахівці, Мирнограді, Новогродівці та Гірнику.
У прифронтових Селидівській, Новогродівській та Мирноградській громадах припиняють роботу державні установи та медзаклади. Зокрема це стосується однієї з лікарень у Мирнограді, а також ЦНАПу в Селидовому.
Водночас зі збільшенням потоку переселенців із Донеччини від вересня 2024 року власникам житла, які надавали тимчасовий притулок для переселенців, більше не виплачуватимуть компенсацію в рамках проєкту “Прихисток”. У Мінреінтеграції не можуть сказати, чи програма колись відновить роботу.