Переважна більшість “пунктів незламності”, що залишаються на підконтрольній території Донеччини, працюють цілодобово, меншість — перебувають у “режимі очікування”.

 

Цією інформацією з журналістами Вільного радіо поділилися в ДонОВА у відповіді на запит.

Станом на 9 серпня 2024 року в Донецькій області цілодобово працювали 139 “пунктів незламності”, кожен з яких обладнаний інтернетом, має робочий мобільний зв’язок, електроенергію та надає можливість цивільним переночувати за необхідності.

Ще 27 “пунктів незламності” знаходилися в “режимі очікування”. Вони тимчасово не працюють, однак готові повернутися до надання своїх послуг протягом двох годин після відповідного рішення місцевої влади.

Загалом станом на 9 серпня у регіоні працювали або були готові до оперативного відновлення роботи 166 “пунктів незламності”. Раніше стало відомо, що від 1 січня до 9 серпня російські окупанти обстрілювали ці об’єкти 14 разів, зруйнувавши 9 з них повністю (один потім відновили в іншій будівлі).

Нагадаємо, через російські просування на Покровському напрямку на Донеччині розпочався новий виток евакуації цивільних.

ДонОВА вперше поширила примусову евакуацію неповнолітніх на населені пункти Покровської громади: Покровськ, Родинське, Гнатівка, Даченське, Жовте, Зелене, Лисівка, Новопавлівка, Новоукраїнка, Пушкіне, Ріг, Сухий Яр, Троянда та Чунишине.

Посилену комендантську годину запровадили вже в п’яти населених пунктах Донеччини: Селидовому, Курахівці, Мирнограді, Новогродівці та Гірнику.

У прифронтових Селидівській, Новогродівській та Мирноградській громадах припиняють роботу державні установи та медзаклади. Зокрема це стосується однієї з лікарень у Мирнограді, а також ЦНАПу в Селидовому.

Водночас зі збільшенням потоку переселенців із Донеччини від вересня 2024 року власникам житла, які надавали тимчасовий притулок для переселенців, більше не виплачуватимуть компенсацію в рамках проєкту “Прихисток”. У Мінреінтеграції не можуть сказати, чи програма колись відновить роботу.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...