Одруження в умовах воєнного стану має свої особливості. Розповідаємо, як змінились правила, і які документи треба додати до заяви на шлюб, аби побратися під час війни.
Про умови одруження під час війни Вільному радіо розповіли у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції України.
Правила подачі заяви до ДРАЦС такі ж, як і раніше. Подати її можна особисто або онлайн. Заяву онлайн в ДРАЦС подають через портал “Дія”.
Де подати заяву про шлюб:
Заява на шлюб військовослужбовцям може пришвидшити процедуру. Отримати свідоцтво про шлюб можна за один день. У тому випадку, якщо є загроза для життя нареченої або нареченого, яка обумовлена військовою агресією РФ. Наприклад, якщо вони військові. Тоді можна розписатись за один день. Наприклад, у день подання заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Документи, які потрібні для укладання шлюбу:
Військовий квиток для реєстрації шлюбу знадобиться. У заяві на одруження (і при особистому поданні, і в “Дії”) треба вказати його дані або приписного посвідчення. Там є обов’язкова графа – “Відношення до військової служби”. Там треба вказати такі дані:
скриншот з порталу “Дія”
За законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, органи ДРАЦС зобов’язані в 7-денний строк надати відомості про події та дії, що пов’язані з призовником, військовозобов’язаним чи резервістом та його родичами до відповідних органів.
Сюди підпадає інформація в тому числі про дії, пов’язані з його:
Яку інформацію про нареченого чи наречену передає ДРАЦС:
Кому ДРАЦС передає дані про нареченого чи наречену:
Нагадаємо, після отримання дипломатичними установами доступу до реєстрів українці зможуть одружуватися та розлучатися за кордоном.