Одруження в умовах воєнного стану має свої особливості. Розповідаємо, як змінились правила, і які документи треба додати до заяви на шлюб, аби побратися під час війни.
Про умови одруження під час війни Вільному радіо розповіли у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції України.
Правила подачі заяви до ДРАЦС такі ж, як і раніше. Подати її можна особисто або онлайн. Заяву онлайн в ДРАЦС подають через портал “Дія”.
Де подати заяву про шлюб:
Заява на шлюб військовослужбовцям може пришвидшити процедуру. Отримати свідоцтво про шлюб можна за один день. У тому випадку, якщо є загроза для життя нареченої або нареченого, яка обумовлена військовою агресією РФ. Наприклад, якщо вони військові. Тоді можна розписатись за один день. Наприклад, у день подання заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Документи, які потрібні для укладання шлюбу:
Військовий квиток для реєстрації шлюбу знадобиться. У заяві на одруження (і при особистому поданні, і в “Дії”) треба вказати його дані або приписного посвідчення. Там є обов’язкова графа – “Відношення до військової служби”. Там треба вказати такі дані:
скриншот з порталу “Дія”
За законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, органи ДРАЦС зобов’язані в 7-денний строк надати відомості про події та дії, що пов’язані з призовником, військовозобов’язаним чи резервістом та його родичами до відповідних органів.
Сюди підпадає інформація в тому числі про дії, пов’язані з його:
Яку інформацію про нареченого чи наречену передає ДРАЦС:
Кому ДРАЦС передає дані про нареченого чи наречену:
Нагадаємо, після отримання дипломатичними установами доступу до реєстрів українці зможуть одружуватися та розлучатися за кордоном.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.