image

У другому турі виборів Президента 2019 в Бахмуті стало більше доступних виборчих дільниць


Напередодні першого туру виборів Президента журналісти Вільного радіо зробили аудит дільниць Бахмута на доступність для всіх виборців.  Та вже в день голосування на одній з дільниць з пандусом все одно виникли проблеми, адже його заблокували. На другий тур свої помилки у ДВК врахували.

 

На першому турі виборів Президента 2019 журналісти Вільного радіо помітили, на дільниці в ЦРЛ Бахмута чоловік з інвалідністю не міг самостійно дістатися до місця голосування. Йому довелось чекати помічників, щоб ті занесли його на руках по сходах. Це при тому, що пандус на цій дільниці є. От тільки доступ до нього зачинили.

В Бахмуті на виборчий дільниці не було пандусів

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/2057467747671900/

Цього ж разу, на другий тур ми ще раз прийшли на дільницю, щоб перевірити, чи вирішили проблему. Члени комісії розповіли Вільному радіо, що дійсно, врахували негативний досвід та підготували вхід із пандусом напередодні.

“Комісія, враховуючи досвід минулих виборів, раніше потурбувалась, щоб були ключі від пандусу”, — зазначив член дільничної виборчої комісії Костянтин Шабалін.

Він зазначив, що пандус вже знадобився. До них на дільницю вже приходив той самий чоловік на інвалідному візку — Валерій. Цього разу він зміг безперешкодно проголосувати.

На одній з дільниці в Бахмуті знову з
На одній з дільниці в Бахмуті знову з
На одній з дільниці в Бахмуті знову з
(Фото: Член дільничної комісії Костянтин Шабалін)

 

Зазначимо, люди з інвалідністю можуть голосувати і вдома, якщо написати відповідну заяву. Але закон їх не зобов’язує це робити, та до дільниці вони можуть дістатися самотужки.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо перед першим туром виборів Президента 2019 провели фотоаудит усіх дільниць в Бахмуті. Виявили що на багатьох дільницях їх нема.

Подібну ревізію ми провели і напередодні другого туру. Цього разу перевіряли дільниці Костянтинівки. Проблема з наявністю пандусів була і там. З 39 загальних дільниць пандуси є лише на 9.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: