Страйк працівників "Київ Бейкері" у Дружківці. Фото: KramatorskPost
Працівники хлібзаводу у Дружківці страйкують через затримку зарплат. Фото: KramatorskPost

Люди не бажають виходити на роботу, оскільки керівництво заводу заборгувало їм близько 700 тисяч гривень. Протестувальники вимагають, щоб їм виплатили зарплату з листопада минулого року, а також компенсували “неустойку”.  Люди змушені брати кредити або ж не сплачувати комунальні послуги, що призводить до нарахування заборгованості.

 

 

Про це повідомили у виданні KramatorskPost.

Чому працівники “Київ Бейкері” вийшли на страйк

У середу, 1 травня, о сьомій ранку розпочався протест працівників біля прохідних Дружківського хлібобулочного підприємства.

“У нас є сім’ї, у нас є діти, ми хочемо, щоб вони були ситі та одягнені. Скільки можна над нами знущатися? Ми не вийдемо на роботу, доки нам не заплатять”, — висловлювали своє обурення керівнику підприємства.

До протестувальників вийшов керівник хлібного дому “Київ Бейкері” Роман Лактенко. Він намагався заспокоїти розлючених працівників. 

Страйк працівників "Київ Бейкері" у Дружківці. Фото: KramatorskPost
Керівник підприємства вийшов для протестувальників. Фото: KramatorskPost

“Ми з вами кілька тижнів тому зустрічалися, була озвучена позиція — як ви хочете в ситуації, що склалася, діяти. Тобто інших варіантів немає. Поточну заробітну плату ми виплачуємо…”  — каже керівник. 

Втім, людей обурило, що лише кілька працівників заводу отримали зарплату за лютий, а решта все ще чекає на гроші за минулий рік.

“Давайте будемо спокійніше, я працюю тут всього лише місяць і за цей час ми вже закрили січень і лютий. Точніше, за лютий залишилося 140 тисяч, ми закриємо його протягом трьох діб”, — заспокоював Роман Лактенко.

Серед протестувальників також мешканці Костянтинівки, яких перевели з місцевого заводу до Дружківки. Вони розповіли, що у їхньому рідному місті склалася подібна ситуація.

“Завод відкрився торік, нас запросили на роботу, ми працювали до кінця минулого року. Спочатку все йшло добре, були гроші, а потім зарплата почала падати. У результаті заборгованість і закриття підприємства. Але гроші нам так і не виплатили”, — розповіла одна з учасниць протесту Тетяна. 

У січні 2024 року завод у Костянтинівці знову відкрили та запросили на роботу людей — лише деякі люди вийшли на роботу. Так само і з зарплатою — комусь виплатили, а за когось, каже Тетяна, мабуть, забули.

Страйк працівників "Київ Бейкері" у Дружківці. Фото: KramatorskPost
Працівники “Київ Бейкері” протестують. Фото: KramatorskPost

Всіх, хто працював у Костянтинівці, запросили на роботу в Дружківку, і там вже обіцяли виплатити всі заборгованості. Втім, ситуація знову повторилась — вже в березні людей попросили розрахуватися за статтею. Однак зарплати ніхто так і не отримав. 

“Ми розрахувались ще взимку, але досі нам не тільки не поставили печатки в книжки, нам навіть внесків до пенсійного не нарахували. Ідеш до центру зайнятості, а там кажуть, що нам платити нема звідки. У нас просто не відображаються суми, які ми отримували”, — скаржилися протестувальники.

Працівники Дружківського хлібобулочного підприємства були змушені звернутися до прокуратури та суду. В останній інстанції їм відмовляють, оскільки для подання заяви потрібна виписка по оплаті, щоб на основі неї можна було вимагати компенсацію. Однак, кажуть працівники, ніхто не видає цю виписку, так само як і не ставлять печаток у трудових книжках.

Як відреагувало керівництво “Київ Бейкері” на страйк

Очільник хлібного дому Роман Лактенко розповів журналістам, що на роботу підприємства вплинула відкрита війна, а також те, що з регіону “йде відтік людей”. 

За його словами, на ринок виходять й інші гравці з різних регіонів, які також впливають на роботу “Київ Бейкері”. Втім, Лактенко запевнив, що наразі вони ведуть перемовини з головами військових адміністрацій, аби ті підтримали підприємство.

“Хоча б не на законодавчому, а на місцевому рівні. Ми ведемо переговори також з місцевими мережевими магазинами. Але у більшості випадків контракти передбачають відстрочку платежу, це також впливає на затримки в оплаті”, — каже Роман Лактенко.

Страйк працівників "Київ Бейкері" у Дружківці. Фото: KramatorskPost
Протест біля хлібобулочного підприємства. Фото: KramatorskPost

Керівник вважає, що поточна зупинка підприємства може виявитися фатальною для самого підприємства, оскільки його доведеться закрити, та для людей, бо їм буде ніде працювати.

“Сподіваюся, вдасться стабілізувати ситуацію через два місяці, може, через три, і знову почнемо виплачувати двічі в місяць”, — сказав керівник хлібного дому “Київ Бейкері” Роман Лактенко.

Одне з рішень, яке керівництво може запропонувати наразі, — дозволити працівникам брати буханку хліба після зміни. На думку Лактенка, це “допоможе людям у цей важкий період, дозволить трохи згладити складну ситуацію, а також підняти настрій працівникам”.

Нагадаємо, у 2024 році ДП “Торецьквугілля” має виплатити майже 700 тисяч грн компенсацій за шкоду здоров’ю експрацівникам. Журналісти Вільного радіо проаналізували рішення суду щодо таких позовів.


Завантажити ще...