Ще одна людина у тяжкому стані в лікарні.
Про це повідомляє пресцентр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
За даними ДСНС, 14 січня у Дружківці у приватному житловому будинку загинули троє людей. Серед них двоє дітей — 2013 та 2016 років народження. Ще одну людину у тяжкому стані відвезли до лікарні.
Рятувальники повідомляють, що попередньо встановлена причина трагедії — отруєння чадним газом внаслідок несправності пічного опалення.
У пресслужбі ДСНС зазначають, що така сама трагедія сталася 14 січня й на Закарпатті. У Береговому 14 січня у приватній оселі, теж попередньо внаслідок отруєння чадним газом загинули 3 людини.
Співробітники ДСНС нагадують про те як слід поводитися з пічками, щоб унеможливити такі трагедії.
“Перед початком та під час усього опалювального сезону слід очищати димохід печі від сажі, щоб не сталася її займання. Також, біля кожної печі, перед топковим отвором на гарячій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше, ніж 0,5 та 0,7 метра”, — розповідає речниця ДСНС Донеччини Вероніка Бахал.
Приділити увагу варто ще й виводу чадного газу, адже якщо димохід буде забитий, то диму нікуди подітись, і це смертельно небезпечно.
“Також усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені. А золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця”, — зазначає Вероніка Бахал.
Не можна залишати паливо біля печі — воно може зайнятися.
“Паливо потрібно розміщувати в топковому отворі. Тобто не можна розміщувати паливо біля печей. Та не можна зберігати запаси палива, який перевищує добову потребу”, — додає речниця ДСНС.
Крім того, заборонено:
— залишати печі без нагляду або залишати для нагляду дітям;
— розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;
— зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або займистій підставці;
— сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;
— закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
— розпалювати пічку дровами, довжина яких перевищує розміри топки;
— топити пічку із відкритими дверцятами топки.
ДСНС закликає не нехтувати цими правилами, інакше це може призвести до отруєння або пожежі.
Нагадаємо, у квітні вагітна мешканка Часів Яра разом з трьома дітьми отруїлися чадним газом у власній квартирі. Але від загибелі їх вдалося врятувати.
Читайте також: