Спеціалізована школа у Слов’янську отримала необхідне для занять обладнання. До цього учні займалися на застарілому устаткуванні, яке часто виходило з ладу.
.
.
Про це Вільному радіо розповіла директорка школи Нана Ушкалова.
В інтернаті навчаються 140 дітей з усієї Донеччини. 37 із них зовсім нічого не бачать. Таким дітям у навчанні допомогає спеціальне обладнання: принтери, які друкують текст шрифтом Брайля, прилади, які озвучують слова на екрані та інше. У школі є подібне устаткування, але востаннє його оновлювали 15 років тому. За цей час воно застаріло.
“Зараз прогрес крокує вперед, тому є набагато кращі речі. Припустимо, в нас є брайлівський принтер, але він робить проколи, й текст виходить недостовірний. Десь прокол, дитина читає та робить помилку. Відповідно, й писати вона теж буде з помилкою”, – говорить директорка школи-інтернату.
Нове обладнання закупили за державні кошти, з субвенції. Спеціальні пристрої встановлять у кабінетах, де найчастіше потрібні підручники, аби діти могли безперешкодно читати навчальний матеріал.
Один з найнеобхідніших приладів для подібних закладів освіти – принтер для друку тексту шрифтом Брайля. Він може видавати до 400 сторінок на годину. Завдяки цьому пристрою учні зможуть роздруковувати навіть цілі книги та журнали.
Брайлівського дисплею у школі-інтернаті раніше не було. Цей портативний прилад дозволяє набирати, читати текст і виводити його на комп’ютер.
Інший пристрій застосовується для створення тактильних зображень. Він може зі стовідсотковою точністю відтворити географічні карти, діаграми, графіки тощо.
Ще один принтер, який отримала школа, вміє комбінувати текст із зображеннями. Документи можна роздруковувати навіть з електронної пошти.
Читаюча машина допомагає прочитати будь-яку друковану продукцію: книги, журнали, поштові відправлення. Користувач може змінювати голос, який озвучує текст, а також налаштовувати його швидкість і гучність.
Комплект мультимедійного обладнання (сенсорна дошка та інтерактивний проєктор) дозволяють слабозорому учню працювати не лише за партою, а й біля дошки.
Крім того, педагоги та школярі користуватимуться новим ноутбуком та комп’ютером-моноблоком, який має мінімум дротів.
17 грудня у закладі встановили інтерактивну підлогу, яка реагує на рухи та перетворює навчання на гру.
Загалом школа-інтернат отримала близько 10 новинок, але це ще не все – решту устаткування привезуть до кінця року.
Читайте також: