8 листопада Європейська комісія оприлюднила звіт з оцінкою  прогресу України щодо виконання рекомендацій для вступу в ЄС. Експерти позитивно оцінили проведені реформи (зокрема антикорупційні та у сфері правосуддя), та рекомендували іншим країнам почати переговори щодо вступу України в Євросоюз. 

 

Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі, передають журналісти Української правди.

 

За словами Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала понад 90% рекомендацій, які у ЄС надали водночас зі статусом кандидата.

“На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада відкрила переговори про вступ.  Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи”, — сказала вона.

Посадовиця відзначила деякі з реформ, які, на погляд Єврокомісії, в Україні були найуспішнішими.

“Головний прогрес є у конституційній реформі, реформі у сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя, в антикорупційних процесах, боротьбі з відмиванням грошей, були важливі заходи для обмеження впливу олігархів на громадське життя, новий закон про медіа, прогрес щодо національних меншин. Реформи, що залишились, виконуються, і це добре”, — повідомила Урсула фон дер Ляєн.

Водночас Україна має ще:

  • ухвалити запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключити із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки під час війни;
  • ухвалити закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;
  • ухвалити закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахувати рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.

Наступний звіт щодо виконання Україною реформ Єврокомісія оприлюднить у березні 2024 року.

Рішення про відкриття перемовин про вступ України в ЄС ще мають затвердити  у грудні всі 27 країн Євросоюзу.

“ЄС для України – це економічна безпека та соціальна стабільність, а Україна для ЄС – це посилення всієї спільноти. І дуже важливо, щоб депутати Верховної Ради України продовжували підтримувати необхідні для нашої євроінтеграції законодавчі ініціативи”, — зазначив напередодні президент України Володимир Зеленський.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...