У Конгресі США хочуть осудити Росію за утиск релігії на окупованих територіях України


image
Фото з відкритих джерел

Американські парламентарі планують офіційно засудити переслідування релігійних організацій на території тимчасово окупованого Донбасу та анексованого Криму. Відповідний законопроєкт конгресмени США  з Гельсінкської комісії внесли до Палати представників Конгресу.

 

Про це повідомляють у прес-службі комісії.

Автори документу Джо Вілсон та Емануель Клівер стверджують, що представники російської влади та довірені особи понад п’ять років викрадають, ув’язнюють і катують людей в окупованих регіонах України за їхнє віросповідання. За словами конгресменів, Кремль переслідує релігійні установи на Донбасі та в Криму навіть ще більш жорстоко й широко, ніж у самій Росії.

“Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне законодавство та його міжнародні зобов’язання щодо поваги та захисту релігійних свобод. Створення наслідків для Кремля для цього беззаконня означатиме справедливість для народу України”, – зазначає Емануель Клівер.

Автори проєкту закону уточнюють, що Росія повинна нести відповідальність за порушення на території, яку вона незаконно займає чи контролює, а не лише за порушення всередині міжнародно визнаних кордонів РФ.

Як держава-учасниця Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Росія неодноразово зобов’язувалася поважати та захищати свободу віросповідання чи вірування, йдеться у документі.

Відповідно до законопроєкту, президент США має враховувати особливо серйозні порушення прав вірян на тимчасово окупованих територіях України, щоб вирішити чи вносити Росію до списку країн, які викликають особливе занепокоєння у цій сфері.

Нагадаємо, після того, як Україна отримала томос про автокефалію, Архієпископ Донецької області повідомляв, що священики Московського патріархату боялися переходити до Православної церкви України через тиск з боку Російської Православної Церкви.

Для довідки:
Томос – це указ синоду та/або голови помісної православної церкви з важливих питань церковного устрою або віровчення. Останнім часом томос найчастіше стосується рішення “материнської” церкви про надання автокефалії новій помісній церкві.

Автокефалія – це самостійність помісної церкви, адміністративно незалежної від інших православних церков, але єдиної з ними канонічно. Автокефалія офіційно проголошується шляхом надання помісній церкві томосу.

Додамо, за створення окремої української церкви священнослужителі боролися ще з 1990-х. Однак московські священики лише називали тих, хто відокремився у київський патріархат, розкольниками. При цьому приходи київського патріархату продовжували створюватись по всій Україні. Наприклад, вже у 2018 році перша парафія Київського патріархату з’явилася в Бахмуті. Зараз це лише маленьке приміщення в підвалі звичайного будинку. Священик, який служить у цьому приході, пройшов через полон проросійських окупантів.

В Бахмуті з'явився перший прихід Української Православної Церкви Київського патріархатуЗараз це лише маленьке приміщення в звичайному будинку із роздрукованими зображеннями ікон. І розмістилась “церква” у підвалі житлового будинку. Журналісти Вільного радіо побували там напередодні першої літургії та подивились останні моменти підготовки до відкриття.https://freeradio.com.ua/v-bahmuti-z-javivsja-pershij-prihid-cerkvi-kiivskogo-patriarhatu/

Gepostet von Вільне радіо am Freitag, 16. November 2018

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: