У Костянтинівці будуть “доплачувати” тим місцевим, які підуть служити на контракт в ЗСУ


image
Фото: Міністерство оборони України

З міського бюджету вирішили виплачувати одноразову допомогу тим, хто підписав перший контракт зі Збройними силами України. За це на сесії проголосували місцеві депутати.


Відповідний пункт прописали в “Програмі забезпечення заходів територіальної оборони, мобілізаційних заходів, призову громадян на строкову військову службу  та  військову службу за  контрактом на території міста Костянтинівки на 2021-2023 роки”.

Її ухвалили 26 листопада. Зокрема, за три роки планують витратити 410 тисяч гривень на територіальну оборону: проведення навчань, перевезення військовослужбовців на збори, забезпечення зв’язку між різними службами при виникненні надзвичайної ситуації та обладнання пункту управління.

Ще 100 тисяч гривень запланували на виготовлення агітаційної продукції, 660 тисяч — на підвищення престижу служби у ЗСУ за контрактом. З них 60 тисяч мають витратити на оплату кандидатам у військовослужбовці оглядів у психіатра та нарколога. А 600 тисяч  — гроші на заохочення тих, хто перший контракт із ЗСУ вже підписав.

“Це одноразова допомога. Зараз у нас проходить комплектування бойових частин. Людині, яка підпише контракт, треба буде їхати, можливо, щось докупити. Тому вирішили зробити таке заохочення. Якою саме буде сума на одну людину зараз сказати важко, усе залежить від фінансування, можливо будуть вноситись якісь зміни. Ми розраховували на суму 2 тисячі гривень. До порівняння, у Бахмуті це 5 тисяч”, — пояснює заступник військового комісара Костянтинівського об’єднаного міського територіального центру  комплектування та соціальної підтримки Омелян Бадулін.

Усього на програму за три роки планують витратити  1 170 000 гривень з міського бюджету.

Додамо, згідно постанови Кабінету міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, при підписанні першого контракта також передбачена одноразова грошова допомога з державного бюджету. Наприклад, для рядових це 8 розмірів прожиткового мінімуму, встановлених на 1 січня календарного року (зараз це 16 816 гривень), для офіцерів — 10 прожиткових мінімумів (21 020 гривень). 

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: