Реконструювати Білянську насосну станцію та капітально відремонтувати ділянку водоводу хочуть у Донецькій ОВА. Планують, що таким чином зможуть забезпечити водою жителів Краматорська. Посадовці вже підрахували орієнтовну вартість проєктів. Їх можуть профінансувати державним коштом та грошима донорів.
Обидва проєкти представники обласного департаменту ЖКГ опублікували на державному порталі з відбудови DREAM.
У 94,5 млн грн оцінили реконструкцію Білянської насосною станції, що у селищі Біленькому Краматорської громади. Проєкт передбачає, зокрема, технічне переоснащення 3-х наявних свердловин, відновлення 3-х свердловин, що не експлуатуються, підключення 5-ти нових свердловин, заміну мереж трубопроводів на території насосної станції та заміну насосного, електросилового та комутаційного обладнання.
Строк виконання проєкту — 7 місяців. Поки що він у стані підготовки, жодних робіт ще не замовляли. Однак гроші, як вказано у картці проєкту, вже знайшли. Близько 61,9 млн грн профінансують державним коштом, ще 32,5 млн — гроші донорських фондів.
Ще у 28,4 млн грн оцінили капремонт ділянки водоводу від Білянської насосної станції до накопичувальних резервуарів насосної станції ІІІ підйому Другого Донецького водопроводу. На роботи, за планами, знадобиться 3 місяці. На цей проєкт також вже знайшли гроші. Більшу частину ремонту — близько 20,3 млн грн — профінансують грошима із донорських фондів. Ще 8,1 млн — держбюджет.
У картках обох проєктів зазначено, що роботи виконуватиме КП “Вода Донбасу”. Посадовці очікують, що завдяки таким роботам зможуть забезпечити безперебійним водопостачанням 120 000 жителів Краматорська.
За даними Мінфіну, станом на 1 січня 2022 року у Краматорську проживали близько 147 тисяч людей. Свіжих даних щодо кількості населення у місті немає. Однак, восени 2022-го ексначальник ДонОВА Павло Кириленко повідомляв, що у місті жили 204 тисячі людей, а залишилися близько 80 тисяч. У той же час, деякі з тих, хто евакуювався з Краматорська, повернулися. Дехто з переселенців з інших громад Донеччини навпаки приїхали в Краматорськ. Також тут орендують житло військові (подекуди з родинами) та представники міжнародних гуманітарних організацій.
Внаслідок російських атак на об’єкти інфраструктури КП “Вода Донбасу” північ регіону залишилася без водопостачання, зокрема Краматорськ. Втім, у місті змогли налагодити підвіз води спецтехнікою, а ще допомагають надзвичайники та благодійники. Також нещодавно у Краматорську пробурили дві нові свердловини.
Раніше ми розповідали, що на Донеччині планували збудувати новий водогін, аби забезпечити водою жителів Мирноградської громади. Цьогоріч у КП “Вода Донбасу” уклали контракт на проєктування будівництва.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.