Наприкінці липня 2024-го анонімними телеграм-каналами почало поширюватися фото неякісного та частково зруйнованого окопу, що збудований нібито в Краматорському районі. Офіційні джерела спростували достовірність фото.
Про це повідомили у пресслужбі Краматорської міської ВА.
Фото частково зруйнованого та ненадійного окопу, яке наприкінці липня набуло розповсюдження у соціальних мережах та частині медіа, є “абсолютною брехнею”. Про це стверджують у Краматорській міській ВА.
На кадрі, що називають укріпленнями у Краматорському районі, зображений окоп, який частково засипало землею через провал ненадійно укріпленої стінки. Вона складається з сітки, тонкої деревини та тяжкої тканини. Втім, доказів того, що це справді український окоп у Краматорському районі немає, а на фото відсутні орієнтири місцевості. Окрім цього, це фото поширювали у червні, приписуючи його Запорізькій області. Тоді Запорізька ОВА спростувала фото та заявила, що дерев’яні стовпчики для фортифікацій не застосовуються.
Однак на Донеччині справді зводять окопи за технологією, яку можна помітити на опублікованому фото невідомого походження. Схожі окопи показували Володимиру Зеленському під час його візиту в регіон у квітні 2024-го.
У фортифікаціях, які відвідав президент, можна помітити використання такої самої сітки та цупкої тканини, що й на фото засипаних окопів. Однак станки тих окопів, що оглянув Володимир Зеленський, підпирали металеві труби, а не дерев’яні палиці.
“Краматорська міська військова адміністрація офіційно заявляє — ми будуємо фортифікації, а хід виконання робіт нами контролюють військові. Фотографій — не буде. Те, що шириться мережею зараз, стосовно оборонних споруд довкола міста — цілковита брехня, яка не має жодного стосунку до нашої громади й поширюється переважно проросійськими телеграм-каналами та виданнями”, — пишуть у Краматорській міській ВА.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо висвітлюють тендери, що проводяться місцевою владою на Донеччині. Це стосується і закупівель для спорудження фортифікацій, наприклад, закупівлі колючого дроту для фортифікацій на понад 50 млн грн.