Донеччина під вогнем 25 липня
Іван Базилевський. Фото: "Східний проєкт"
string(74) "Іван Базилевський. Фото: "Східний проєкт""

Помер краматорський художник та скульптор Іван Базилевський. Чоловік брав активну мистецьку участь у житті міста, а також був членом Національної спілки художників України. Розповідаємо, чим Базилевський запам’ятався спільноті.

 

 

Про смерть художника розповіли в Краматорській МВА. 

10 вересня 2024 року пішов із життя відомий художник та Почесний громадянин Краматорська Іван Базилевський.

“Талановитий художник, педагог, громадський діяч, він знайшов своє місце в житті. Твори майстра зберігаються в багатьох колекціях музеїв України. Це велика втрата для мистецької спільноти”, — зазначають у відомстві. 

Іван Базилевський  народився 15 вересня 1935 року в селі Лугове у Криму. В 1956 році закінчив Сімферопольське художнє училище ім. М. Самокиша. Чоловік працював у сфері живопису, графіки скульптури та декоративно-прикладного мистецтва.

Як розповідають у ВА, активна творча діяльність Базилевського розпочалася з участі у Всеукраїнській художній виставці в 1956 році. Цього ж року художник переїхав із Криму в Донецьк, а в 1957 році — до  Краматорська. 

Водночас у 60-і роки Іван брав участь в художньому оформленні та благоустрої Краматорська, був головою Художньої ради та головним художником міста на громадських засадах. Базилевський — один з ініціаторів створення картинної галереї у Краматорську. 

З 1991 року Іван Базилевський став членом Національної спілки художників України. За його участю проводилися художня та архітектурна реконструкція об’єктів міста, скверів та площ. 

Крім того, Базилевський тричі був депутатом міської ради, неодноразово входив в правління Спілки художників України (Донецьке відділення), а також обирався делегатом з’їзду художників України. 

В усі ці роки він продовжував вести громадську діяльність, бувши головою місцевої Художньої ради. Паралельно чоловік займався творчою діяльністю, зокрема, брав участь у виставках.

“За сприяння Івана Базилевського та його особистої участі, в місті були встановлені меморіальні дошки педагогу-новатору В.М. Шейману (2007), голові Ради Міністрів УРСР О.П. Ляшко (2012) та інші. Він автор і виконавець багатьох проєктів пам’ятників. Серед них пам’ятник Т.Г. Шевченко (2008). Іваном Базилевським проведена генеральна реконструкція пам’ятника народному артисту УРСР Л. Бикову (2012)”, — розповідають у Краматорській МВА

Для довідки:
Прізвище та інформація про Івана Івановича Базилевського внесені до “Загального словника художників”, випущеного видавництвом VEBE.A.Seemann, Лейпциг, Німеччина.Він містить статті про живописців, графіків, скульпторів, архітекторів та представників прикладного мистецтва всіх епох та культурних сфер, а також в “Енциклопедію сучасної України”.

Іван Базилевський також брав участь у виставках в України та за кордоном. Він був учасник 14 персональних виставок. Його роботи знаходяться в приватних колекціях Німеччини, Польщі, Єгипту, Канади, США, Італії та інших країнах.

“Світла пам’ять про Івана Івановича Базилевського завжди буде жити в серці кожного, хто був знайомий з творчістю цього талановитого Митця. Співчуваємо рідним та близьким. Сумуємо разом з вами…”, — додали у відомстві. 

Нагадаємо, у Покровську відкрили меморіальну дошку загиблому надзвичайнику Віталію Кінцю. Він загинув торік внаслідок отриманих поранень від російського обстрілу.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...