Влада Краматорська вирішила встановити додаткові два модульні залізобетонні укриття. Посадовці вже знайшли підрядника, який виконає це замовлення за майже 3,8 мільйона гривень. Що ще відомо про закупівлю — розповідаємо далі.
Про ініціативу з облаштування захисних споруд журналісти Вільного радіо дізналися з сайту публічних закупівель Prozorro.
Замовник послуги є КП “Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них”. Комунальники хочуть закупити модульні залізобетонні споруди типу “Сховище”.
Водночас у тендерній документації замовлення зазначається, що посадовців замовили укриття КУ8 (P.B.E.V) — 1 мільйон 892 тисячі гривень за одну таку споруду. Загальна вартість обох споруд міському бюджету обійдеться у 3 мільйони 784 тисяч гривень.
Підряд віддали ТОВ “Акам”, яке зобов’язалося поставити захисні споруди до 31 липня 2024 року. Де саме встановлять ці укриття — у документації не вказали.
Ймовірно, модульні конструкції доставлятимуть до Краматорська частинами та збиратимуть на місці.
Зазначимо, що у травні 2024 департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради зміг замовити у компанії одне таке ж модульне укриття типу КУ8. Вартість захисної конструкції становила 1,07 млн гривень — на 800 тисяч менше, ніж для Краматорська.
Згідно з даними аналітичної системи You Control, ТОВ “Акам” зареєстрували понад 17 років тому в Дніпропетровській області. Основний вид дільності компанії — різання, оброблення, оздоблення декоративного та будівельного каменю.
На 90% компанія належить її директору Олексію Міхєєву з Дніпра. Ще 10% належать АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Технології”.
Своєю чергою, АТ належить кіпрській “Ліціта трейдінг ко лімітед” дніпровського бізнесмена Вадима Єрмолаєва. Сама ж “Акам” зареєстрована за адресою: вул. Собінова, 1, в Дніпрі, де розташований офіс корпорації “Алеф” Вадима Єрмолаєва.
За даними журналістів з видання “Антикорупційне Придніпров’я”, Єрмолаєв створив практично замкнену систему, де від етапу видобутку будівельних матеріалів до продажу готових будівель усюди використовуються його фірми. Його – ПрАТ “Коростишівський кар’єр” займається видобутком габро-лабрадориту у родовищі Слобідське у Житомирській області.
Цей матеріал потім використовується для виробництва плитки та бордюрів. Газобетон для будівництва будівель виробляє його завод “UDK”. Пластиковий профіль для вікон поставляє його підприємство “Міропласт”, а фурнітуру – завод “Аксор”.
Водночас послугами ТОВ “Акам” переважно користуються державні установи у Донецькій та Дніпропетровській областях. Підприємство встановлювало укриття на замовлення Дружківської, Мирноградської та Краматорської військових адміністрацій.
Нагадаємо, нещодавно у Краматорську вже встановили два додаткові мобільні укриття. Бетонні споруди мають захищати місцевих мешканців під час російських ударів.
Загалом у 2024 році у Краматорській громаді планували відремонтувати ще 95 укриттів, на це виділили 30 мільйонів гривень. Окрім цього, у військовій адміністрації планували перерозподілити на ремонти сховищ ще понад 52 мільйони — це гроші, які залишилися з 2023 року.