У Краматорську продадуть як лом статую Леніна. “За” проголосували навіть фракції від проросійських партій, — депутатка (ФОТО)
Краматорська міськрада ухвалила рішення продати через “Прозорро” демонтовану ще 7 років тому статую Леніна, яка раніше стояла на центральній площі міста. Рішення було одностайним, його підтримали навіть представники нині заборонених “ОПЗЖ” та “Партії Шарія”.
Про це Вільному радіо розповідає депутатка Краматорської міської ради від партії “Європейська солідарність” Ангеліна Шостак.
Вона брала участь в онлайн-засіданні міськради 14 липня.
“Рішення було про надання згоди на відчуження (продаж) майна комунальної власності Краматорської громади. А саме — про відчуження з балансу КП “ДРУАС” статуї ідолу тоталітарного комуністичного режиму Леніну, щоб виставити її на продаж на “Прозорро”. КП має його (статую, — ред.) оцінити як лом”,— розповідає депутатка.
“Я очікувала на спротив від депутатів “Партії миру та розвитку” (це представники нашого НКМЗ). Їхня депутатка поцікавилася лише яка оцінка (чи не замало ми беремо). Але депутат від нашої фракції відповів, що хоча б за 10 копійок — все одно статую треба кудись “сплавити”, — каже депутатка.
Як демонтували пам’ятник Леніну у Краматорську навесні 2015-го
https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=elvg0K2MYmE&feature=emb_logo
“Якщо його виставляють на продаж, маю надію, що це вже вирішено, і процес не будуть затягувати. І ми лише оформили це документально та проголосували”, — каже депутатка.
Ангеліна Шостак називає це рішення хоча й запізнілим, проте необхідним.
“Тому що зараз в Лимані бюст Леніна дістали й поставили (російські окупати у захопленому ними Лимані, – ред.) Щоб навіть унеможливити будь-які такі спроби у Краматорську, ухвалили таке рішення. Попередній мер та рада минулого скликання цього не ініціювали”, — зазначає Ангеліна Шостак.
Влада Бахмута досі зберігає статуї Леніну та Артему на території комунального підприємства
Мешканка Бахмута, Ангеліна Шостак зазначає: у цьому місті влада досі зберігає цілих три комуністичних статуї. Їх встановили на території КП “Бахмутелектротранс” вертикально, біля огорожі та проїжджої частини, спиною до дороги.
“Я знаю, в Бахмуті в тролейбусному управлінні так і стоять і Артем, і Ленін, і ще одна. Після демонтажу їх не потрібно взагалі було зберігати, а одразу знищувати, але спротив був (а в Бахмуті особливо). Якось я була присутня на засіданні міськради там, і пам’ятаю, як бабусі — “мохерові берети” там сиділи та заперечували, щоб з Леніним щось робили”, — згадує депутатка.
Вільному радіо відомо, що активісти Бахмута та з інших регіонів неодноразово зверталися до очільників міста письмово з вимогою прибрати статуї з території КП. Проте місцеві посадовці лише давали відписки.
У Слов’янську так і не продали статую Леніна
Така сама ситуація й у Слов’янську: гігантську статую Леніну там демонтували та досі зберігають.
Активіст “Паперового Фронту” Дмитро Браславський неодноразово звертався до міської влади з ініціативою виставити демонтовану статую на продаж. Створена ним 2 роки тому петиція не набрала достатню для розгляду кількість голосів.
На пресконференції 11 січня керівник Слов’янської військово-цивільної адміністрації Вадим Лях заявив: поки що ніяких планів щодо демонтованого пам’ятника Леніну немає. За словами Ляха, один з підприємців міста пропонував переплавити пам’ятник на 10 скульптур з ключовими для Слов’янська особистостями. Але для очільника міста тоді був незрозумілим механізм, аби втілити в життя таку ідею, а також невідома думка містян про такі скульптури.
Останній відомий на підконтрольній Донеччині пам’ятник Леніну — на території заводу НКМЗ — прибрали лише 28 червня. Що з ним робитимуть власники підприємства — поки невідомо.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.