Зображення до посту У Краматорську встановлюють апарат для МРТ та відкривають новий стоматологічний кабінет
МРТ-апарат у Києві. Ілюстративне фото: Vgorode

Нові здобутки медицини Краматорська стали можливими, як стверджують посадовці та медики, завдяки міжнародній і волонтерській матеріальній допомозі, а також новим підходам до клієнтів.

 

Про це написали у пресслужбі Краматорської міської ради.

У міській лікарні №3 в Краматорську почнуть робити магнітно-резонансну томографію (МРТ). Там, за словами гендиректора медзакладу Олексія Яковенка, вже завершують встановлення відповідного обладнання.

Міжнародна спільнота розуміє, у якому складному становищі опинилися прифронтові громади. Усвідомлюючи, який тягар ліг на плечі лікарів нашого медзакладу, який обслуговує не тільки краматорців, а й добру половину неокупованої Донеччини, ми відчуваємо постійну підтримку донорів”, — додав очільник міської лікарні №3. 

Окрім цього, прибутковість колишніх міських стоматологічних поліклінік №1 та №2 збільшилися після поглинення цих медзакладів міською лікарнею №2. За перше півріччя 2023-го “самостійні” стоматологічні поліклініки надали послуг загалом на понад 1,2 млн грн, а за друге півріччя, після приєднання до лікарні №2, — 15 млн грн. Збільшення прибутків, впевнені посадовці, відбулося завдяки змінам у підходах до пацієнтів.

“У другій міській лікарні продовжують працювати над розширенням переліку стоматологічних та інших послуг, вже незабаром — запрацює стоматологічний кабінет на Лазурному”, — сказав її керівник Андрій Апришко.

У Дитячому територіальному медичному об’єднанні у 2023-му працювало на 10 вузькопрофільних спеціалістів більше, ніж у 2022 році: 26 проти 16 відповідно. Окрім цього, у медзакладі планують вводити платні послуги, які не передбачені в жодному з пакетів медгарантій від Національної служби здоров’я України. 

Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 у Краматорську протягом минулого року покинули 13 сімейних лікарів. Більша частина пацієнтів цих спеціалістів перепідписала декларації з тими медиками, що продовжують працювати у медзакладі. Окрім цього, Центр досі відновлює пошкоджену російськими обстрілами амбулаторію в Красноторці.

Нагадаємо, робота за лічені кілометри від лінії фронту, евакуйовані медзаклади, зруйновані обстрілами лікарні, спалах сказу — такі та інші виклики приніс минулий рік медикам Донеччини. Про те, як працювали медзаклади Донецької області у 2023 році, розповідаємо у матеріалі.


Завантажити ще...