У прифронтовому Лимані вирішили відремонтувати дороги на семи вулицях міста. Вартість таких послуг загалом оцінюється у понад 15,5 мільйона гривень. Усі підряди виконуватиме ТОВ “Славдорстрой”, яке неодноразово фігурувало у кримінальних провадженнях. Що та де робитимуть цим коштом — розповідаємо далі.
Про потребу в ремонті доріг журналісти Вільного радіо дізналися з тендерів на сайті публічних закупівель Prozorro.
Замовили таку послугу через лиманське КП “Зеленбуд”. Посадовці запланували поточний ремонт доріг на семи вулицях, а замовлення, яке дісталися одному підряднику — ТОВ “Славдорстрой”, — розбили на декілька тендерів.
Вартість таких загалом оцінили у 15 мільйонів 505 тисяч бюджетних гривень. Цим коштом поточно ремонтуватимуть дороги на таких вулицях:
У документації до цих замовлень вказані майже однакові види робіт, які варіюються об’ємами. Знімання асфальтобетонного покриття, фрезерування, розливання в’яжучих матеріалів та улаштування покриттів — частина з того, що робитимуть бюджетним коштом.
Кожну з доріг запланували відремонтувати в один термін — до 31 жовтня 2024 року.
ТОВ “Славдорстрой” зареєстрували понад вісім років тому у Миколаївці Слов’янської громади. Підприємство належить до холдингу “Слав груп”.
Бенефіціар цього холдингу – Олександр Олегович Ломакін, підприємець з Донецька, який є співзасновником понад десяти різних компаній.
Як зазначають у Центрі журналістських розслідувань, у 2019 році Ломакін зі своєю, ймовірно, дружиною Анастасією був членом громадської організації “Команда ЗЕ”, яку у січні того року зареєстрували теперішній голова Мінцифри Михайло Федоров та нардеп від “Слуг народу” Михайло Крячко.
ТОВ “Славдорстрой” Ломакіна отримував контракти на облаштування захисних споруд на Запоріжжі. Співголовою спеціальної урядової робочої групи координації з їхнього будівництва є Михайло Федоров.
Також компанія фігурує у кількох кримінальних справах.
Так, компанія фігурує у кримінальному провадженні за ч.2 ст.364 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки).
Зокрема, у 2019 році “Славдорстрой” фігурував у кримінальній справі щодо ремонту дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя. Правоохоронці вважали, що фірма порушила норми ДСТУ та використала матеріали нижчої якості, ніж це передбачав договір. На думку слідчих, зекономлені гроші підрядник розділив із посадовцями.
А в одній зі справ у судовому реєстрі прокурор посилається на висновки аудиту Державної податкової служби України. Вказують, що ТОВ “Славдорстрой” робить субпідряди з фірмами, які можуть бути фіктивними. Замовляють будматеріали та роботи у тих, хто офіційно не має працівників та ресурсів. Це вказало аудиторам на можливі фальсифікації. Так отримали понад 48 мільйонів гривень з бюджету на утримання та ремонт доріг у Харківській та Донецькій областях у 2022-2023 роках.
Інформації про те, чи закінчилися ця справа у відкритому доступі немає. На останнє судове засідання, яке датується 14 вересням 2023 року, ніхто не прийшов. Вироку також не було.
Нагадаємо, з ще кількох сіл Іллінівської та Лиманської громади примусово евакуюватимуть дітей. Кілька тижнів тому говорили про такі плани та подавали прохання на рівні ОВА. А з самого Лимана примусово вивозити неповнолітніх почали ще у червні 2024 року.
Крім того, влада Лиманської громади закупила низку матеріалів, якими планують облаштувати споруди цивільного захисту. Колючий дріт, геотекстиль та сітки — такий список покупок посадовців вийшов майже на 8,2 мільйона гривень.